Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bukni fogok kémiából, mit...

Bukni fogok kémiából, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Három 1-esem van, szóval teljesen bukásra állok. Az összes többi tárgyból 4,5, vagy esetleg 3-as leszek, de a kémia nem megy. Először abból kellett dogát írnom, amin nem is voltam ott, aztán számolásból, ami mindenkinek 1-es lett, ma meg feleltetett, de valami nagyon béna módon, mert hiába tudtam a fogalmakat, példát nem tudtam rá és 1-es lett. Mindenki felháborodott, hogy hát csomó mindent tudtam, egész nap sírógörcsöm, volt, nem tudok másra gondolni és folyton elsírom magam. Az osztályfőnöknek elmondta ezt a tanár, keresni fognak nekem valakit, aki korrepetál, de ezt csak meg kell tanulni, én meg megtanultam, csak feleléskor a dolgok fele kitörlődik az agyamból, de tényleg. Nála eleve úgy van, hogy előre kitalálja, mit fog kérdezni, ha azt nem tudom, akkor mással nem javíthatok. Teljesen kétségbe vagyok esve, mert tegnap 2 órát tanultam kémiára, még sincs meg az eredmény. Mit csináljak? Segítsetek! 15/L

2013. nov. 29. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet elfoglak keseríteni de én úgy látom , hogy már előre magyarázod magadnak, hogy miért fogsz egyest kapni felelésnél.

Mit jelent a 2 óra kémia tanulás? Az, hogy ülsz a könyv fölött és olvasgatod az nem tanulás.A te esetedben az alapelveket kéne megértened majd a leckéből szülőnek felelned.Ő tudja ellenőrizni a tudásodat.Addig kell felmondanod amíg hibátlanul az összes feltett kérdésre nem tudsz válaszolni.

Másik meg attól, hogy nem vagy ott utána kell járni annak, hogy aznap mi történt az iskolában és ugyanúgy meg kell tanulnod a leckét.Neked kell utánajárnod és elkéregetned a füzeteket stb.Neked kéne odamennni a tanárhoz hogy szánjon rád pár percet és mondja el mit kell tanulni mi volt az órán.Ne csodálkozz ha a tanár nem látja az igyekezetedet mert innen nekem sem úgy tünik, hogy átakarsz menni

2013. nov. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem úgy tanulok, ahogy írtad. Először átolvasom az egészet, utána a fogalmakat egyenként megtanulom. Azokat tudtam is felelésnél, de a képleteket nem tudtam megjegyezni. Amikor meg hiányoztam, megkérdeztem hogy mi volt de azt érteni kellett. A számolós dolgozatra is rengeteget készültem, van egy feladatgyűjteményem, amihez van megoldókulcs, és pont úgy csináltam, ahogy mondta a tanár. Megpróbáltam megoldani egy feladatot, ha nem ment, leírtam a megoldást, utána megcsináltam egy hasonlót, más számokkal. De mindenkinek 1-es lett, annak is aki mindig megírta a házit (én is megírtam mindig). Órai munkára is adott már +-t, amiből 5-öt kell összegyűjteni, a felelésemkor is mondta hogy látja hogy tanultam. Ezért nem értem, hogy miért adott 1-est, az osztálytársaim és az osztályfőnököm se értik. Pedig én tényleg igyekszem.
2013. nov. 29. 19:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a képleteket is valahogy megtanulni

(ha tudod, hogy szokta is kérdezni)

2013. nov. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen anyagból volt a felelés?
2013. nov. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!