Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki magántanuló, attól kérdeze...

Aki magántanuló, attól kérdezem: Nehezebb vagy könnyebb így végezni a sulit? Van magántanárotok? Mennyit szoktatok tanulni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 26. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Én magántanuló vagyok, és nekem sokkal könnyebb otthon tanulni, mint bejárni a suliba. Magántanárom csak matekból van, a többit szerintem egyedül is meg lehet oldani. Mondjuk ez nem mindenkinél van így, van, akinek pl. az irodalom vagy a nyelvek mennek nehezebben.

Sajnos nagyon lusta vagyok tanulni, így 1-2 hónappal a vizsgák előtt szoktam csak kinyitni a könyvemet, de nagyon gyorsan tanulok, így megvolt tavaly év végén is a 4,8-as átlag. Fizikából például 1 nap alatt kellett megtanulnom fél évnyi anyagot, mivel "valahogy" elfeledkeztem róla (na jó, igazából nem maradt rá időm :D ), de végül 4-es lett puska nélkül. :)

Szóval ha nem tanulsz ilyen gyorsan, akkor azt javaslom, hogy reggel nyolctól kb. délig tanulj, vagy ugyanennyi időt délután/este, mivel az is egyénfüggő, hogy ki mikor tud jobban tanulni, viszont a 4 óra mindenképpen legyen meg, és ezalatt az idő alatt tényleg csak tanulj, ne telefonozz/beszélgess/ábrándozz közben. Félóránként érdemes egy rövid szünetet tartani, de tényleg rövid legyen, max 5 perc, ami alatt ki tudsz menni a mosdóba vagy inni valamit.

Az is jó taktika, ha megkérsz valakit az osztályodból, hogy írja le neked, hogy mit vettek aznap (elég a leckecím vagy oldalszám), és így velük együtt haladhatsz. Ez azért is jó, mert ők ezt 6-7 tanórán tanulják, plusz otthon a házi feladat meg a magolás, míg magántanulóként akár pár óra alatt letudhatod az egészet.

A végére még egy jó tanács (csak akkor vedd figyelembe, ha még nem vagy magántanuló, csak gondolkozol rajta): jól gondold meg, hogy otthon akarsz-e tanulni! Ha tudod magadról, hogy sokat fogsz lustálkodni, de nem vagy olyan jó képességű, hogy egy hónap alatt behozd a lemaradást, akkor inkább járj be az iskolába, mert szerintem többre mész vele.

2013. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,hogy válaszoltál!

A város leggyengébb gimijébe járok(egy közepesen erősből jöttem át nemrég, mert ott folyton lehúzták a jegyeinket és szivattak), itt sokkal könnyebb jó jegyet kapni és eddig nagyon jól megy, gyenge a szint. A tanulást itt megszerettem és megy is. A nyelvek és a humán tárgyak nekem könnyen tanulhatók, jól mennek. A fizikával és matekkal van csak gondom, de lesz aki elmagyarázza és segít, szóval szerintem ezzel sem lesz baj.

Pánikbetegség miatt leszek magántanuló,mert már lassan depressziós vagyok, annyira nem tudok szocializálódni.

És a vizsgák milyenek? :)

2013. nov. 27. 13:11
 3/4 anonim válasza:
Nehezebb, de jobb. :)
2017. aug. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár már több éves a kérdés, azért válaszolok, hátha valaki olvassa, akinek szüksége van az információra.


Nálunk a vizsgákon tételek voltak, amiket előre megbeszéltem minden tanárral. A vizsgán egy tételt kellett húzni, kaptam időt felkészülni. Történelemből lehetett használni az atlaszt, matekból és fizikából a függvénytáblát.


Néhány tárgyból szóbeli vizsga volt, párból írásbeli, nyelvekből mindkettő.


A matek olyan hosszú volt csak, mint egy témazáró, így kevesebb feladat fért bele. Emiatt egy kicsit könnyebb volt, de ugyanúgy mindent tudni kellett, mintha külön írtam volna minden témából.


Rajzból egy pár feladatot kellett megcsinálnom (otthon), azokat osztályozta a tanár.

2019. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!