Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű matek érettségire...

Emelt szintű matek érettségire fel lehet készülni egy év alatt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Idén vagyok 11.-es, és eddig nem igazán tudtam hogy milyen irányba szeretnék menni, de sikerült eldöntenem. Szükségem lesz az emelt matek érettségire. 4-es voltam matekból eddig, de amit hallok az alapján az emelt érettségi igen nehéz. Fel tudok rá készülni? Heti 2szer fogok külön matek tanárhoz járni és suliban egy héten 3 matekom van. Emellett gondolom rengeteget kéne gyakorolni itthon.

Igazából azért aggódom mert az osztályfőnököm szerint matek fakultáció nélkül lehetetlen felkészülni az emeltre, mert hogy a külön tanár semmit nem ér...


2013. nov. 25. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy év alatt simán fel tudsz készülni, még 4-esről is.
2013. nov. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én jártam matek fakultációra a suliban heti 2 órában, me itthon gyakoroltam és igazán februárban húztam bele, de utólag korábban kellet volna nagyon komolyan vennem! Szerintem járj el fakultációra is, külön tanár is biztos segít és otthon oldj meg feladatokat. Soksikert!
2013. nov. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A négyes sokat nem mond ilyen vonatkozásban, ugyanis a jegyek elég relatívak. (Nálunk hármasok is írtak 80+ emeltet).


Mindenesetre az emelt matek nem olyan nehéz. Gyakorlással szerintem megoldható. A feladatok úgy nagyjából típusosak, nagyon hasonló alapokra épülnek, tehát be lehet őket gyakorolni.


Ha tényleg komolyan veszed, akkor simán fel tudsz készülni rá, de ha van lehetőséged rá, akkor szerintem sem ártana felvenni a faktot. (hacsak nem szörnyű a tanár és ezért kerülted, akkor ne vedd fel).


Szerintem kezd el megcsinálgatni már most az érettségi feladatsorokat és tervezd úgy, hogy télre mindet megcsináljad. Ha ezeket szorgalmasan megcsinálod (nem a megoldókulcsot olvasgatod, ha nem megy egy óra után se, akkor megnézed a megoldást, felírod a feladatot és egy hónapra rá újra neki ugrasz).


Esetleg ha kicsit biztosabbra akarsz menni, akkor nézhetsz feladatsorokat a kömal gyüjteményéből is, azok általában egy fokkal nehzebbek.


Ha ezt végigcsinálod (bár ha közben már nagyon megy, akkor abbahagyhatod, mert simán lehet, hogy a 10-dik után kisujjból fog menni), akkor jó eredménnyel számolhatsz.

2013. nov. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!