Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik pontosan a...

Hogyan zajlik pontosan a szóbeli földrajz érettségi?

Figyelt kérdés

Elvileg a felelés előtt 1 órával húzom a tételt, tehát egy órám lenne kidolgozni, de máshol meg azt olvastam hogy 30 perc. Most akkor mennyi? Lesznek ott mások is rajtam kívül? Ez az egész folyamatosan zajlik, tehát amíg tételt húzok, és kidolgozom addig más felel? Milyen segédleteket lehet használni? Mert azt olvastam hogy a segédleteket az iskola biztosítja. Ebbe gondolom beletartozik az atlasz is, de ez hogy megy, amikor kihúzom a tételt akkor adnak egy rakás könyvet hogy dolgozzam ki? vagy nekem kell kiválasztani? Vagy csak atlaszt kapok? Mennyire nehéz a szóbeli? Atlasz segítségével már össze lehet nyökögni 2-esre? Egyátalán mennyit kell elmondani ahoz hogy elég legyen? Hány pontot kell elérnem az 50-ből hogy ne kelljen új tételt húznom, ha másik tételt húzok akkor arra kapok időt hogy kidolgozzam vagy azt már azonnal kell mondani? A felelésre 15 perc áll rendelkezésre de mi van akkor ha hamarabb befejezem? És ha végeztem mehetek haza és ennyi?



Valaki segítsen légyszi mert jövőhéten érettségi és már szét parázom a fejemet.



2013. nov. 22. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem elvileg 30 perccel előtte, és a gyakorlatban ez lehet egy óra is. Persze, hogy lesznek mások. Gondoltad, hogy te egy órát készülsz, és egy egész bizottság vigyázzban ül közben? Folyamatosan zajlik, nem muszáj 15 percet végigbeszélni, 12% alatt póttétel, ugyanaz a szabály, ha tanultál, nem nehéz, ha nem tanultál, nehéz.
2013. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én fél éve érettségiztem, elvileg minimum 30 perc időd lesz felkészűni (addig 2 ember felel), de simán lehet h több időd lesz, nekem 1 óra volt (4 ember felet addig).


Kihúzod az A tételt (természetföldrajz) és a B. tételt (gazdaság/társadalomföldrajz)egyszerre, kapsz ott atlaszt és én kaptam még egy lapot amin képek voltak segítségképpen mindkét tételhet.


Szerintem nem nehét, nekem max. pontos lett, mondjuk számomra könnyű tételekt húztam (lemezek mozgás/vulkanizmus és Dél-Am. gazdasága). Aki nálunk a legrosszabb lett annak is lett 30 pontja, szóval megcsinálható.

2013. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én is fél éve érettségiztem földrajzból előrehozottan.

Nálunk úgy volt, hogy volt egy adott idő, hogy mi akkor húzzuk a tételt. De hamarabb behívtak( csak a tételek első felét néztem átxd)

Bementünk 3-an ( én voltam a 3.) húztunk, és azt hiszem 15 vagy 30percünk ( nem emlékszek már pontosan) volt kidolgozni a tételt. Közben németből szóbeliztek. Kaptunk atlaszt és forrást egy lapon. Meg ugye lapot is kaptunk amire írtunk. Én pont olyan tételt húztam, amit nem szerettem volna: gyümölcs zöldség termesztés Mo-on, és felhő és csapadékképződés ,csapadék fajták.

15 perc alatt zajlott a felelet, de én 8-9 perc alatt lefeleltem. 48 pontom lett az 50ből.

80%-ra érettségiztem le.

Amúgy mikor kihúztam a tételt és megláttam a tétel számát úgy beparáztam, hogy azt se tudtam melyik tétel. Megkérdeztem a tanárt és mondta hogy ő se tudja fejből.xd De amúgy ami forrást kapsz azon a lapon rajta lesz a feladat.

Ja meg mielőtt elkezdtem volna a feleletem ott ültem a bizottság előtt mert akik épp húztak volna infóból tételt nem voltak suliba( mivel később jöttek volna ezért elmentek, és ugye mindenki hamarabb került sorra és ők ezt nem tudták) addig behívtak földrajzosokat tételt húzni. Addig míg vártam elbeszélgettem a vizsgaelnökkel :DD

2013. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!