Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi visszasorolásról...

Egyetemi visszasorolásról szeretnék érdeklődni. Valaki jártas a témában?

Figyelt kérdés

A mostani félévben félbe kellett szakítanom az egyetemi tanulmányaimat, mivel nem kerültem át állami ösztöndíjra és megterhelő lett volna erre a félévre is kifizetni a tandíjat.


Október elején kaptam egy levelet, hogy mégiscsak átraktak állami helyre (nem egészen értem, hogy miért tartott idáig kitalálni, hogy jogosult vagyok rá), ami nagyon jó, örülök neki, csak a történet ott hibádzik, hogy pont emiatt passziváltattam magam (előtte a Neptun rendszerén keresztül vagy ötször megkaptam a levelet, hogy nem soroltak át). Bementem a tanulmányi osztályra, hogy informálódjak ezzel kapcsolatban, de sajnos a TO-s hölgy nem volt a helyzet magaslatán; azt mondta, ha valamire jutottak, felhívnak telefonon.


Ez csak egy "kis" "prológus" volt a kérdésem előtt.


Az igazi probléma az, hogy nem tudom mennyi időre kapom meg az állami helyet. A hölgy azt mondta, hogy az utolsó két aktív félév eredményeit fogják figyelembe venni. És ez az, amit nem tudok egyértelműen értelmezni:


-ha én a tavaszi félévben visszamennék az egyetemre, akkor tavasszal azt és az azt megelőző aktív félévemet számítják be,


-vagy még 2 (vagy 3) félévre megkapom, és csak a következő tavaszi félévben sorolhatnak vissza?


Elég baj lenne az nekem, ha az első verziót jelentené, mivel a tavaszi félévem nem sikerült valami fényesre.


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. nov. 22. 01:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!