Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Túl könnyű puskázni. A ti...

Túl könnyű puskázni. A ti igazságérzeteket is zavarja/zavarta?

Figyelt kérdés

Szóval, középsulit utáltam, mert én önerőből voltam jó, többiek meg puskáztam non-stop, és ha esetleg jobbak lettek úgy mint én, egyből a pofámba dörgölték, hogy ha ha nagyokos... persze saját magamért tanultam, de a sikerélmény része se elhanyagolható. Gondoltam oké, megyek egyetemre, ott más lesz... a nagy fenéket...


Minden ZH előtt puskákat kunyiznak, nem azt kérdezik csoportba se, hogy miből tanuljanak, hanem 'valami jó puska?' Még ilyen HÖK-ös, meg mittudom én milyenes is... S itt azért már nagyobb a tét, mint egy sima középiskolába. Én belepistulok, hogy valami szép-jó átlagot összehozzak, és ösztöndíjat kapjak, többiek meg így potyára kapják, ami -szerintem jogosan- azért megszorongatja az igazságérzetem golyóit. S az, és akkor puskázik, amikor akar, lebukás szinte 0, következmény még annyi se, és szerintem ez nagyon nincs így jól. Végzősök mondták, hogy több gyerek úgy kapott diplomát, hogy államvizsgáig egy percet se tanult.


Na szóval, ez csak engem zavar ennyire, vagy vannak itt mások is?

És esetleg nem tudja valaki, lesz-e etéren szigorítás? Mert szerintem nagyon rá(nk)férne :D


2013. nov. 3. 12:40
 1/4 A kérdező kommentje:

ja, és esetleg tippeket kérnék (normálisokat ha kérhetem :D), hogy 'éljem túl' így az egyetemet anélkül, hogy beleőrüljek abba, hogy amit én sok munkával elérek, az nekik 5 perc puskaírás


próbáltam a karmában hinni, de rövidtávon még semmi jele :S

2013. nov. 3. 12:42
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha elég pénzed van, még puskáznod sem kell, a BME-en pl. rendszeresen megy be vizsgázni más, jó pénzért. Még az igazolvány sem gond, vagy hasonló kinézetű a "donor", vagy hamis az igazolványkép. De más egyetemekről is hallottam ilyet. A diplomamunkák megírásához meg már komplett hálózat alakult, csak fizetni kell. No komment!(:
2013. nov. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

külföldön is ilyen rossz a helyzet, vagy ez is csak a kis hazánk (és a kelet) 'csodája'?


mennék mesterszakra, és az is tuti, hogy külföldön, s ott abba reménykedek, hogy mindenki (vagy legalábbis a többség) tisztán játszik, tehát fer küzdelem lenne (vagy Nyugat-Európa, vagy Skandinávia)



mert ezzel, hogy ennyire simán lehet itthon csalni, csak a szívvel-lélekkel küzdő embereket törik meg, mert azt látják, hogy nem is kifizetődő tanulni, csalással is el lehet érni :/

2013. nov. 3. 12:56
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nem azért, de a tudásért tanulsz. puskázással nem lesz tudása senkinek. meg ha egy állásinterjún rákérdeznek valami szakmaira valszeg csak kussban fognak ülni, és hopp nem kapják meg az állást
2013. nov. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!