Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet lépni ellene?

Mit lehet lépni ellene?

Figyelt kérdés
a tanár le élettelenezte a gyerekemet de nem igazán tudom mit tudnék ellene csinálni (valami jogi eljárás vagy ilyesmi?)
2013. okt. 25. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ujabb ontudatos szulo...


nyilvan, persze, hurcold meg a tanart, ha a lusta gyereket megszidja, sot, rugasd ki az iskolabol is a mocskos szemetjet, aztan csodalkozz, amikor a minimalis fizetesert meg rosszabbat kapsz. valamiert ugy erzem ennek a tortenetnek is csak a felet hallottuk...

2013. okt. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Zeu ***** válasza:

Vannak ilyenek... sajna max az igazgatónál jelentheted, de "irgum-burgum"-on kívül komolyabb büntetést ne várj, főleg ha négy szemközt csinálta.


Többször hallottam már ismerősöktől, hogy az óvónőknek szokásuk egyes gyerekeket "hülye", "hiperaktív", meg ilyesmi jelzőkkel illetni. Az ilyen ember nem való tanárnak, ahelyett hogy megpróbálna tenni a gyerek érdekében elkönyveli hogy javíthatatlan, meg pszihomókushoz kellene vinni, szerencsétlen szülő meg kétségbe esik, pedig semmi baja a gyereknek. Az óvónőt kellene elküldeni valahova jó messzire...


Egyébként mi baja a gyerekeddel? Nem ver meg minden szünetben valakit, vagy nem fizeti le a tanárt jobb jegyért? :D

2013. okt. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 zabmester ***** válasza:

Hogyhogy "le élettelenezte"? Azt mondta rá, hogy élettelen? Élő gyerekre ilyet nem hiszem, hogy bárki mondana.

De egyáltalán miért mondta, mi volt az előzmény?

Jobban jársz azzal (ha ez az ügy ennyire bántó), ha meghallgatod a gyereket is, és utána a tanárral is beszélsz, meg esetleg még valakivel, aki ott volt, és remélhetőleg pártatlan az ügyben. De nem kéne egyből nekiesni a tanárnak, meg jogi eljárást emlegetni.

Ha meg az derül ki a végén, hogy a tanár részéről nem volt megfelelő a bánásmód a gyerekkel szemben, akkor lehet jelezni az iskolaigazgatónak.

2013. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

valami lökdösődés volt a torna sorban és meglökött egy gyereket aki amúgy is ilyen visszahúzódó,ezután egy kis szóvita és ennyi az én gyerekem részéről, a haver pedig kézilabda dobálás közben fejbe dobta de ott már a gyerekem nem volt benne erre haza ment a "sértett" gyerek és úgy adta elő,hogy bántották, erre ma az osztályfőnök lebaszta őket, hogy mér bántják a gyereket aki egyébként már többször sírt,hogy bántják szülőin mindig meg kell hallgatni az anyától (első nap 5.-ben addig máshova járt úgy jött be, hogy ti városi hülye gyerekek vagytok én meg falusi értelmes)na tehát az ofő azt mondta reggel a gyerekemnek és a haverjának, hogy azért bántják mert nincs saját élettelenek és unatkoznak

Nem az első eset, hogy nem mond igazat ez a tanár(személyes tapasztalat)

2013. okt. 25. 14:12
 5/12 A kérdező kommentje:

nem csinál kimondottan rosszat korosztályához képest(14)

Csak rám hasonlít nem az apjára és én nem vagyok neki szimpatikus

2013. okt. 25. 14:14
 6/12 A kérdező kommentje:
tovább tanulás előtt nem nagyon tudom,hogy mit merjek tenni nehogy valamit keresztbe tegyen
2013. okt. 25. 14:15
 7/12 Zeu ***** válasza:

Úgy tűnik az 1. nek volt igaza, fél történetből teljesen más volt a szituáció :D


Ja hogy azért "élettelen", mert piszkál egy másik gyereket? Azt hittem semmit nem csinál a gyereked arra mondja, de úgy tűnik félreértettem. Ilyen történetben jogosnak tűnik a tanár kiakadása, ha folyton piszkálnak egy gyereket. A gyerekek gonoszak tudnak lenni egymással, még nem érzik a súlyát. Mondjuk 14 évesen már nem kellene ilyesmit csinálni, ideje lenne kinőni belőle. Az meg amit a tanár mondott, hogy azért piszkálja mert nincs élete, hát még akár igaza is lehet.


Röviden: erre így biztosan semmit nem tehetsz a tanár ellen, és a teljes történetből ítélve ez így is van rendjén. :) Továbbra is tartom hogy neki kellene fegyelmeznie, de már nem tűnik gonosz kijelentésnek.

2013. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1. nem piszkálja folyamatosan a gyereket(az osztályban van elene piszkálódás

2. a tanár pedig mint ahogy már mondtam nem feltétlenül mond igazat

3. elfogult a tanár

4. nem tudom milyen jogon minősíti ő az én gyerekemet élettelennek

5. egyáltalán mi neki az élettelen?

2013. okt. 25. 16:53
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerintem ha olyan lenne, hogy csak ül és néz előre akkor élettelen

Nem akkor ha vannak haverjai

2013. okt. 25. 16:55
 10/12 A kérdező kommentje:
De kár is volt kérdezni ez bonyolultabb történet annál, hogy így meglehesen érteni
2013. okt. 25. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!