Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális vagyok?

Szerintetek normális vagyok?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetemre járok, körülöttem kb mindenki megszakad a tanulástól, hajnalig tanulnak, tövig rágják a körmüket és nem kb elb*szom az egész időm, zh előtti nap tanulgatok egy kicsit, egy-kétszer elolvasom az anyagot és ennyi. És ugyanolyan jegyeket kapok, mint a többiek.

Kívülre persze nem mutatom, hogy semmit nem tanulok, mindenki azt hiszi, hogy én is meggebedek a tanulásba, de kezdem kicsit furának érezni, mintha valamit nem vennék észre, nem értem, hogy hogyan lehet ez.


2013. okt. 16. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem kamu a feltett kérdésed..akkor gratulálok. Neked való az orvosi...ennyivel jobban "fekszik" neked az a szak, mint másoknak. Persze jó képességű is lehetsz ezek alapján.

Miért lenne veled bármi baj? Örülj neki hogy így van..

2013. okt. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy egyszeri átolvasással megjegyzed a tananyagot. Valakinek át kell nyálazni 5-ször vagy 6-szor, akkor jegyzi meg kb a felét, neked pedig befogadja az agyad, feltéve, ha nem fejted el vizsgák után. Ez teljesen normális dolog, nem kell parázni miatta. Ha tényleg érdekel, akkor örömmel olvasod a szakirodalmat és meg is tanulod nagyon hamar.
2013. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak annyira gyanús nekem ez az egész, hogy valamit rosszul csinálok. Gimiben 3-4 tanuló voltam mindig is, a kitűnőnek vagy a jelesnek soha még csak a közelében sem jártam.

De fura, mert amikor elmegyek zt-ra előtte mindig úgy érzem, hogy tökhülye vagyok, hallom, hogy a többiek milyen szinten tudják, de valahogy mindig mégis sikerülnek a dolgok. Csak félek, hogy egyszer nagyot fogok pofára esni :/

2013. okt. 16. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:
ha bejársz előadásra és oda is figyelsz a tanárra,sőt még érdekel is,akkor ne csodálkozz rajta.általában abból állítják össze a zh kérdéseket,amiket elmondtak.ha még utána is olvasol szép,hogy jó jegyeket szerzel,
2013. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

na pont ez az... bejárok előadásra... aludni, meg hogy a katalógusokon rajta legyek. Egy darab jegyzetet nem készítettem még. De azon meglepődtem, hogy sikerült az anatómia gyakorlati vizsgám, ahogy olyan 180 latin kifejezést kellett tudni és az izmokat megtalálni a holttesten. Arra sem igazán tanultam és olyanok buktak meg, akikről tudom, hogy éjt nappallá téve tanultak én meg nem.

Tényleg nem tartom magam kiemelkedően okosnak, teljesen átlagos vagyok, sőt kémiából síkhülye, nem is abból érettségiztem, gyakorlatilag gimiben kémia fakultációról kitettek azzal, hogy reménytelen eset vagyok.

2013. okt. 16. 21:54
 6/7 Srapnel ***** válasza:
A nagy kérdés igazából az, hogy a zh-k, vizsgák után mennyi marad meg a tudásból hosszú távon.
2013. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyelőre még úgy látom, hogy megmarad, aztán ki tudja, mi lesz, ha elkezdődik az áradat...
2013. okt. 21. 23:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!