Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia emelt érettségihez...

Biológia emelt érettségihez könyvek?

Figyelt kérdés

Biosz emeltre készülök és nem tudom eldönteni, hogy a következő könyvek közül melyeket vegyem meg és melyeket felesleges:


Ötösöm lesz genetikából

Panemsuli Biológia

Mozaik könyvek

Sebőkné Orosz Katalin - Biológiaérettségi 3. - Emelt szint


Mivel ha mindegyiket megvenném az több, mint 15 ezerbe kerülne, ezért szűkíteni szeretném a lehetőségeket. Tudnátok pár tanácsot adni melyiket tényleg érdemes megvenni, melyiket felesleges már, ha a másik könyv megvan, stb.? Egyedül készülök, nincs tanár, akitől segítséget kérhetnék.



2013. okt. 2. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Sebőknét feltétlenül vedd meg, mind a szóbelire, mind az írásbeli esszé részére nagyon sok segítséget nyújt. Állítólag a Mozaikos könyvek is jók, bár én nem tanultam belőlük. Panemsulis nem olyan rossz, de kihagyható, inkább amit még feltétlenül ajánlanék az Kleininger Tamás: Témavázlatok a biológia tanulásához c. könyve, nekem ez segítette a legtöbbet.
2013. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A mozaikos könyveket tényleg sokat dicsérik ,de egyszerűen belezavarodtam a sok könyvajánlóba. Sok a jó könyv, túl sok. Van olyan infóm, hogy hú a mozaikos elég, hogy a mozaik mellé még valami elkél és olyan is, hogy a mozaik azért rossz, mert túl sok az anyag benne, ami felesleges, mert nem kérik emelten. És mindegyiknél vannak ilyenek. A Mozaikon vacillálok nagyon-nagyon. A genetikai könyvet is sokat ajánlották és a Sebőknét is, aminek most ment még egy pont :) Szóval, amelyik könyv a legtöbb pozitívumot kapja, az jön velem haza :D
2013. okt. 2. 16:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Esetleg használtan nem tudod megvenni valahol?

Úgy még két könyv is beleférne

2013. okt. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenhogy nézem őket :D Használtan, újonnan, de akciósan, netről.... Azért elnézek egy könyvesboltba és belelapozok annyiba, amennyibe tudok.
2013. okt. 2. 18:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Mozaik + Sebőkné, nekem ezek beváltak. A genetikást is megvettem, de kb. 3 feladatot ha csináltam belőle (azt is azért, mert fakton feladták leckének) jó matekosként könnyen megértettem, nem kellett szerencsére külön gyakorolnom. A Panemsulist kivettem a könyvtárból és nézegettem, de nem tetszett, tömör és nem olyan szép színes, mint a Mozaikos. :)
2013. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezeket a könyveket szerintem mind ki tudod venni könyvtárból, így nem is kell fizetned értük. Vagy valaki ismerőstől nem tudnád kölcsönkérni őket? Talán valakinek megvan.

Én is amúgy biosz emeltre készülök, mozaikosat egyik barátnőmtől kértem el, akinek már nincs rá szüksége, a genetikásat, meg egyéb könyveket pedig könyvtárból, így nem is költöttem semmit. :)

2013. okt. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kiadják érettségiig simán? :D Középsulis ismerősömet most kérdeztem, milyen biosz könyve van, remélem mozaikos :D
2013. okt. 3. 08:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát sulikönyvtárból kiadnák, de rendesből nem hiszem, legalábbis a budapesti Szabó Ervinből tuti nem, max. 3 hónapra veheted ki, mondjuk nem tudom, lehet-e hogy mindig visszaviszed és kiveszed újra (a Központi könyvtárban most automatikus a könyvkiadás/visszavétel, szóval ott nem menne; de ott megvan a Sebőkné, kölcsönzős és helyben olvasós változat is).

Amúgy még tavaly felvételizőket kérdezz meg, sokan eladják a könyveiket, sokkal olcsóbban megkaphatod. Vagy aukciós oldalakon, vatera, jófogás, apród, stb.

2013. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!