Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a fontosabb: az hogy...

Melyik a fontosabb: az hogy egy egyetem az elméletet vagy a gyakorlatot oktassa jobban?

Figyelt kérdés
Mind a kettő nagyon fontos, de ha megnézzük egy szak tantervét, és összehasonlítjuk több egyetemen ugyanannak a szaknak az oktatását, akkor úgy nagyjából lehet látni melyiknél hangsúlyosabb az elmélet vagy a gyakorlat. Sokaktól hallottam, hogy a gyakorlatot a munkahelyemen fogom igazán megtanulni, elsajátítani. Hogy ha választani kell, akkor melyiket érdemesebb választani? Az elméletközpontút vagy a gyakorlatiasabb képzést? (műszaki és természettudományos szakokról van szó)

2013. szept. 28. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nagyon sok mindentől függ, pl. az adott szaktól, meg attól is, hogy te mit akarsz vele csinálni. Én pl. pszichológiára járok, köztudott, hogy az ELTE az elméletközpontúbb, a Károli pedig gyakorlatorientált. Én az ELTE-re jelentkeztem, ugyanis nem akarok praktizálni, én kutatni szeretnék majd, ahhoz pedig több elméleti alapra van szükségem.
2013. szept. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt, itt jókat írnak a témáról:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2013. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nézegettem a belinkelt kérdést, érdekes amit mondanak. Programozni az ember valóban magától tanul meg leginkább. De mi van azokkal a szakokkal ahol van labor vagy műhelyfoglalkozás? Mondjuk van 2 egyetem, vesszük ugyanazt a szakot, mind a kettő oktatja ugyanazt a tárgyat, csak más óraszámban, és az egyik még laborfoglalkozást is tart a tárgyhoz, szóval vannak különbségek a két oktatási terv között, sokat veszít az aki kevesebb laborfoglalkozáson vehet részt vagy a gyakorlatot inkább a munkahelyen tanulja meg az ember? Olyan van hogy valaki elméletben tanulja meg a gyakorlati dolgokat és aztán magától alkalmazza vagy van amiből mindenképpen gyakorlat kell?
2013. szept. 29. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a labor lényeges része a munkának, és nemcsak néha kell mellékesen, akkor azért azt meg kell tanítani az egyetemen. Nem tudom elképzelni, hogy a patikában tanítsák meg a labort a gyógyszerésznek, mert csak nagyjából tudja. Egy fizikatanárnak legyen olyan rutinja az egyetemről, hogy el tudja végezni a demonstrációs kísérleteket, hogy tudja, milyen lehetőségei vannak, milyen eszközöket kell keresnie a szertárban, mit kell feltétlenül beszereznie, ha nincs meg, és legyen kedve kísérletezni, mert ha ott kell megszülnie az egészet, akkor inkább hagyja a fenébe, és tanít elméletet. Meg kell találni az egyensúlyt a két oldal között, mind a kettő fontos.
2013. szept. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amit én néztem két egyetem, ott mindkettőnél van labor, csak az egyiknél valamivel több (speciális dolgokról van szó). A másiknál viszont (nekem úgy tűnik), hogy a kevesebb laborjuk arra épít, hogy a "gyakori műveleteket" tudják nagyon jól a hallgatók. Ahol több labor van ott az egyetem ehhez a szakhoz nem indít mesterképzést, viszont a másik igen (és amit az egyik megtanít alapképzésen, ami a másikról hiányzik, azt a másik egyetemen oktatják, de csak a mesterképzés keretein belül). Viszont elvileg ugyanannyit kéne tudnia mindkét egyetem hallgatóinak, hiszen ugyanazt a szakot tanulják.
2013. szept. 30. 18:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!