Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szörnyű a memóriám, hogy...

Szörnyű a memóriám, hogy tudnám fejleszteni?

Figyelt kérdés

Eddig csak tanulgattam évekig, de idén kezdtem egy technikusi szakot. Sok növényt kell felismerni.

Ma voltunk növényfelismerésen, 20 db növénynek kellett megtanulnunk a nevét, úgy hogy fel is ismerjük őket, erre fél óránk volt.

Képtelen voltam.. Egyszerűen nem maradtak meg a nevek. Amúgy is érzem hogy mostanában rossz a memóriám.

Vannak ötleteitek hogy tudnám fejleszteni a rövid és a hosszú távú memóriám?


2013. szept. 24. 17:05
 1/3 anonim válasza:
2014. jan. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fél órátok volt megtanulni 20 növényfaj nevét és kinézetét? Ilyen még egyetemen sincs biológusoknál. Ott egy hetünk volt megtanulni általában kb 50 fajt, vmikor kevesebbet, vmikor többet, igaz (csak) latinul.
2014. jún. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kimegyünk erdőbe, a tanár megmutatja a növényeket, szedünk belőlük mintát, utána vissza a terembe, fél óra gyakorlás, majd felelés.

Ez év vége fele már könnyebb volt, addigra már megjegyeztük a növények neveit, de az 1. Félév nehéz volt

2014. jún. 16. 19:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!