Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jelenlegi törvény szerint...

A jelenlegi törvény szerint ingyenesen nappali tagozaton egy OKJ-s szakmát addig csinálhatom, ameddig be nem töltöm a 21-et, vagy addig a tanév végéig, amelyikben betöltöm a 21-et? 20 éves vagyok, jó lenne megtudnom.

Figyelt kérdés
Meg a tanév, az félévet jelent, vagy egy egész tanévet?

2013. aug. 29. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom a pontos választ (pedig olvastam a törvényt), de azt tudom, hogy ha még a régi rendszerben kezdted meg a tanulmányaidat, akkor még a régi törvény, ill. az átmeneti rendelkezések vonatkoznak rád! Erre figyelj!
2013. aug. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. aug. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocs, rossz linket másoltam..

Nappali tagozaton az első szakképesítés ingyenes, de csak akkor, ha abban az évben kezditek meg az utolsó tanévet, amelyikben betöltitek a 22. életéveteket. Ha évvesztesek vagytok, vagy két évnél hosszabb képzésre jelentkeztek, akkor abban az évben kezdhetitek el utoljára az ingyenes tanfolyamot, amelyikben a 23. életéveteket betöltitek. Sajátos nevelési igényű, valamint súlyos beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanulók plusz három évet kapnak a tanfolyam elvégzésére.

[link]

2013. aug. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen, de ha én 2014 decemberében leszek 22, és 2014 lenne az utolsó tanévem is, akkor ez nekem most ingyenes?


vagy a tanév az a félév?

2013. aug. 29. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:
A tanév teljes év, nem félév.
2013. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nemÉrtem. Nem az a törvény hogy 21éves korig lehet menni nappalira? Én decemberben töltöm a 21-et de csak estire mehetek mivel azok meghetnek nappalir a akik93 január 1-je után születtek.
2013. szept. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nemzeti köznevelésről szóló törvény 60. § (2):

„A tanuló attól az évtől kezdődően, amelyben ... középiskola és

szakiskola esetén huszonegyedik életévét betölti, KIZÁRÓLAG

felnőttoktatásban kezdhet új tanévet.”


Nemzeti köznevelésről szóló törvény 60. § (7):

„...Nappali oktatás munkarendje szerint azok részére szervezhető meg

az oktatás, akik NEM KIZÁRÓLAG felnőttoktatásban vehetnek részt.”


Köszönjük drága miniszterelnök. Kösszépen.

2013. szept. 2. 15:43
 8/8 A kérdező kommentje:
és azt is köszi, hogy ezt a legtöbben csak szeptember elsején tudták meg.
2013. szept. 2. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!