Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minden főiskolai hallgató,...

Minden főiskolai hallgató, akár LEVELEZŐ tagozaton is jogosult a diákhitelre?

Figyelt kérdés

Felvételt nyertem az egyik főiskolai intézmény levelező szakára, ami 4 éves. Az érdekesség az, hogy csak szeptember 15-én van a beiratkozás, de a diákhitel igénylés határideje is addig van.

Slussz poén:

- az iskola neve nem szerepel a diákhitel honlapján a hiteligénylési helyek között

- a levelezős órák a Corvinus Egyetemen lennének a Ménesi úton

- a levelezős szak amire felvettek fizetős

Úgy tudom, hogy a levelezős hallgatók is jogosultak diákhitelre és a telefonos automata is ezt mondta a diákhiteles honlapról.

Véleményetek szerint így jogosult vagyok diákhitelre?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2013. aug. 29. 18:33
 1/1 SzilKa ***** válasza:

Levelezősök is jogosultak diákhitel igénylésére.

Hiteligénylési hely nem az oktatási intézmény, hanem a bank! Nem az intézményben igényled a diákhitelt, hanem pénzügyi intézménytől. Az iskola csak adatot szolgáltat a Diákhitel központ felé, hogy valóban beiratkoztál.

Költségtérítésesek több diákhitelt tudnak felvenni félévenként.


Személyesen menj be már szept. 15 előt a BCE adott karának Tanulmányi osztályára, amennyiben azt szeretnéd, hogy a Diákhitel egy részeként a költségtérítési díjadat közvetlenül a sulinak utalja (Diákhitel engedményezés), mert később erre nincs lehetőség!


Ez akkor jó, ha a beiratkozásnak feltétele lenne a költségtérítési díj előzetes befizetése és nem tudod ezt a pénzt magadtól megelőlegezni.


Ennek hiányában a szokásos menetrend az, hogy befizeted saját zsebből a pénzt, beiratkozol, ezután a suli leigazolja a DH központnak, hogy aktív beiratkozott hallgató vagy, majd október közepén utalják neked a diákhitelt.

2013. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!