Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 8. osztályban is kötelező 4...

8. osztályban is kötelező 4 óráig benn maradni?

Figyelt kérdés
Most leszek 8.-os de nekünk nem szóltak a suliban
2013. aug. 27. 19:58
 1/4 anonim válasza:
nem. akk maradsz benn 4 óráig ha napközis vagy. ha nem vagy napközis akk órák után mehetsz haza! :)
2013. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem csak alsóban van napközi?
2013. aug. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De igen. Felsőben már tanulószobának hívják.
2013. aug. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, általános iskolában végig kötelező lesz, tehát akkor 8.-ban is. Azt az iskola maga választja meg, hogy milyen lehetőségeket biztosít, lehet napközi, bármilyen különóra, korrepetálás, de tarthatnak kötelező tanórákat is délután. Ezt az intézmény eldöntheti. A törvénymódosítás viszont minden intézményre vonatkozik, így egyik sem húzhatja ki magát alóla. És az erről való indokolatlan távollét igazolatlan hiányzásnak számít. Szülő kérvényezheti, hogy a gyereke mentesüljön ez alól, és csak a kötelező tanórákra kelljen bejárnia, ha pl.különórája van máshol, sportol, stb. Úgy tudom, ezt is eldönthetik az intézmények, kinek, és milyen indokkal adnak felmentést.
2013. aug. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!