Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nézik le ennyien az...

Miért nézik le ennyien az OKJ-s képzéseket?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallom, hogy: "jaj, ne menj OKJ-ra, az annyira gáz", "inkább menj egyetemre, főiskolára"... ezek mind diplomára készülök, vagy diplomás végzettek mondják.

Miért? Ezek az emberek csak annyival tudják indokolni, hogy "az OKJ proli szint", mert az rangban mérföldekkel az egyetemek, főiskolák alatt van... miért kell ennyire lenézni egyes szakmákat, képzéseket?

Most adtam be a jelentkezésemet OKJ-re, egy éves, csak azért, hogy amíg egyetemre fogok járni, találjak valami normálisnak mondható munkahelyet, amiben az OKJ-s végzettségemmel ideiglenesen boldogulok.

Nagyon meglátszik manapság, hogy a diplomának köze sincs az intelligenciához.



2013. aug. 27. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy kik mondták ezt, de szerintem nagyon általánosítasz. Szerintem nem hülyeség az OKJ,bár nem tudom, hogy te milyen képzést fogsz csinálni, ugyanis vannak olyan OKj-s képzések, amiket valóban teljesen felesleges megcsinálni, főleg az 1 évesek ilyenek, mert munkát utána nem valószínű, hogy találsz. Én mielőtt egyetemre jelentkeztem megcsináltam egy 2 éves OKJ képzést, mivel biztosra akartam menni. Így ha valami miatt nem tudnám befejezni az egyetemet, ne adj isten kibuknék, akkor is már a kezemben van egy szakma, így ha valami közbejönne már nem csak egy érettségivel lennék szakma nélkül.

Egyébként szerintem egyetem mellett nem tudsz majd a végzettségeddel dolgozni,ha csak nem levelezősre mész, mert az egyetem melletti normál munka nagyon megerőltető tud lenni. Én diákmunkát szoktam vállalni, ott is ki lehet fogni nagyon jó folyamatos munkákat, aminek az előnye, hogy rugalmas a beosztás és a munkaidő, mert tudják, hogy iskolába jársz így ahhoz alkalmazkodnak. Viszont egy normál állásnál nem hiszem, hogy téged elengednének azért, mert épp órára kell menned, előbb rúgnának ki...

2013. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy "proli szint", hanem arról, hogy egyszerüen lejetetlensèg Okj-szakmàval elhelyezkedni ( kivève mondjuk a gèpèsz vagy vegyèsz). Nèzd meg a statisztikákat, az álláshirdetèseket vagy a környezetd - manapság már a titkárnöktöl is diplomát várnak. Söt, lassan mindenhova, hacsak nem akarsz èleted vègèig a tescoban dolgozni minimálbèrèrt.

Kb. egy kezemen meg tud számolni, hány Okj-s ierösömnek sikeeült elhelyezkedni a szakmájával, pedig nagyvárosban èlünk.

2013. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy milyen OKJ-ről van szó. Én már hat éve helyezkedtem el OKJ után, akkor nem volt ebből gond, pedig ugyanúgy mindenki mondta, hogy diploma kell.


Az sem igaz, hogy diplomásokat minden munkahelyre jobban keresik. Sok helyen túlképzettnek mondják és elküldik őket. Tudok olyanról aki letagadta diplomáit és csak érettségit írt önéletrajzába, hogy végre felvegyék valahova.


Mindenesetre, OKJ egy nagyon jó alapot ad középiskola után. Egy-két év alatt megtanulod az általad választott irány alapszintjét. Ha ez után mész egyetemre, sokkal könnyebb dolgod lesz a többieknél.


Szóval, ha megteheted menj OKJ-ra, majd utána egyetemre/főiskolára.

2013. aug. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem még érettségim sincs, és mégis jobban keresek mint a legtöbb diplomás (vállalkozás). Igaz egyébként , hogy a mostani diplomások egyre butábbak. Ha újra kezdhetném se járnék egyetemre, OKJ-n tanulnék hegesztést vagy hasonlót és mennék külföldre. Bár most szerencsés helyzetbe vagyok mert amúgy is 10 kmre van az osztrák határ.
2013. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!