Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem érdekel már a szak, de...

Nem érdekel már a szak, de szüleim azt akarják, hogy vizsgázzak többi lent?

Figyelt kérdés

Szakközépben tanulok marketing-manager szakon.

Nem így képzeltem el, már 9-ben elment tőle a kedvem.

Tavaly viszont az iskola kibővült egy újabb szakkal, a vendéglátóival. A szakácskodás pedig már sokkal jobban érdekel.

De a szüleim azt akarják, hogy mindenképp tegyem le marketingből a szakmai vizsgát. Értem én, hogy egy szak kell az életben, mert nem vesznek fel sehova, de ez baromira nem érdekel, utálom az egészet! Nem tudnám magam elképzelni egy irodában.

Azt mondják, hogy nekik mindegy hogy miből rakom le, csak legyen legalább egy szakom. Ezt megértem, de akkor miért erőltetik annyira a marketinget? Miért nem jó akkor nekik, ha szakács szakképzésem lenne?


Nem kellene átmennem egy másik iskolába, érettségi után ugyanott maradnék, csak másik osztályban lennék.



2013. aug. 16. 11:40
 1/6 A kérdező kommentje:
(most vagyok végzős, még van egy évem gondolkodni)
2013. aug. 16. 11:41
 2/6 anonim válasza:

Igazándiból a marketinggel eleve semmire nem mész, minden bokorban van kettő, azok sem tudnak mit kezdeni magukkal. A szakácsok is vannak jópáran, de legalább hasznos és több is kell belőlük. Illetve, ha ez az ami jobban érdekel, szerintem teljesen felesleges erőltetni az általad nem kedveltet, mert abban úgysem fogsz tudni olyan jól teljesíteni.

Talán azért erőltetik annyira inkább a marketinget, mert az hangzatosabb, nem tűnik olyan szakmunkásnak, mint egyszerűen a szakács. Azt kellene nekik bebizonyítanod, hogy a marketinggel nem lesz sok jövőd, míg szakácsként legalább munkád akad majd. Amúgy meg a kettő közül én is szakácsnak mennék inkább, sokkal pörgősebb, hasznosabb és érdekesebb :)

De ez az én véleményem.

2013. aug. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szakácsként nem tudsz elhelyezkedni, még legjobb esetben is külföldön krumplit pucolhatsz!
2013. aug. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az előzővel csak annyiban vitatkoznék, hogy szakácsként, mégha nem is álommunkát, de valamit találhat, még, ha csak egy lángosozóban is. Marketingesként még ennyi sem jut...
2013. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még beszélek velük :)

Egyébként szakácsként külföldön el tudnék helyezkedni, mert van 2 hely, ahol mondták, hogy mehetek majd tanulni. A marketing anno jól hangzott, de mégsem az lett, amit vártam tőle.. :)

2013. aug. 16. 16:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ennyire szeretnéd, akkor a sarkadra kell állnod, és azt mondanod, hogy márpedig ha tótágast állnak, akkor is szakács leszel. Én ezt egyetemmel játszottam el, egy év után rájöttem, hogy nem akarom azt tanulni, és átmentem máshova. Volt is nagy balhé, meg hiszti, hogy milyen hülye vagyok, de most két év után belátták, hogy igazam volt, tényleg ezt akarom csinálni, és csinálom is rendesen. Sokkal többre mész valamivel, amit szeretsz, mint ha csak szenvedsz a másikkal, mert abban úgysem lehetsz igazán jó.
2013. aug. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!