Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki ért egyet azzal a mondással...

Ki ért egyet azzal a mondással, hogy "fogász, jogász nem doktor"? Miért?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy ki szerint igaz ez a mondás (és persze ki szerint nem) és mivel indokolja. Köszi a válaszokat előre is!
2013. aug. 14. 14:09
 1/2 zabmester ***** válasza:
76%
Ezt a mondást még sosem hallottam, de nem is értem. Doktori címet kap a fogász is, a jogász is. Nem csak az orvos lehet doktor (ráadásul a fogorvos is orvos), csak egyesekbe bele van égve az, hogy a doktor az egyet jelent az orvossal. Ez az, ami nagyon nem igaz, a doktor egy tudományos titulus, és tulajdonképpen szinte bármilyen szakterületen szerezhet magának valaki ilyen címet.
2013. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
45%

Előző összemosta a doktori címet a PhD-vel. Én orvostanhallgató vagyok, és az a véleményem, hogy a fogorvosoknak és a gyógyszerészeknek jár a Dr. ha nekünk is jár, mert igaz, hogy egy évvel rövidebb a képzésük, de ők sem szívnak sokkal kevesebbet, mint mi.

A jogászok Dr.-je már más kérdés. A jogot túl sokan tudják végigseggelni.

2013. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!