Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek középszintű...

Szerintetek középszintű érettségin 35% tényleg kevés ahhoz hogy megtanuljak deriválni, illetve határértéket számolni matekból?

Figyelt kérdés

Biológia-Kémia szakos tanár szeretnék lenni és hát ilyen érettségi eredményekre számítok:

Matematika: 35%

Magyar: 55%

Történelem: 50%

Angol: 26%

Informatika: 66-74%

Fizika: 66-74%


6 érettségi tárgy mind középszinten értendő.


2013. júl. 30. 15:15
1 2
 1/13 anonim válasza:
82%
Ha biológia kémia szakos tanár szeretnél lenni akkor miért nem azokból érettségizel? Amúgy igen meglehet tanulni sok szorgalom kell hozzá és menni fog.
2013. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Ez nekem nem tiszta.

Biosz-kémia tagozatos akarsz lenni, de egyik tárgyból sem érettségizel? És a biosz-kémiához minek megtanulni deriválni meg határértéket számolni?

2013. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért nem abból a tárgyakból érettségizem mivel a fizikában és az Informatikában biztosabb vagyok meglesz az az eredmény.


Mert van a szakomon matematika I.ea, II.ea, III.ea + matematika gyakorlat, és azért kellene tudnom megtanulni majd később.

2013. júl. 30. 16:13
 4/13 anonim válasza:
többet fogsz szenvedni szerintem, mint egy átlagos felkészültségű diák. tehát lehet kell különtanár stb. de nem lehetetlen
2013. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én így teljesen értelmetlennek látom, ne haragudj. Biosz vagy kémia emelt hozzá + jó matektudás.
2013. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Légy őszinte magadhoz!


Nem megy a matek. 35%-os teljesítés azt feltételeik, hogy vagy a függvényeket, vagy az egyenleteket, vagy a szögfüggvényeket vagy az alapvető logikát nem érted. Vagy ezek közül többet sem. Így esélytelen a deriválás és a többi.

Plusz nem bízol a biosz és kémia tudásodban, de mégis biosz-kémia szakos tanárnak akarsz menni.

Ennek mi értelme? Gondolom alacsony a pont és felvesznek, de ez nem jelenti azt, hogy el fogod tudni végezni (sőt!), és így feleslegesen pazarlod az egyetemi éveid, és vissza is kell majd őket fizetni.


Ha rám hallgars olyan tanulsz, amiben jó vagy, és nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez nem a kémia-biosz-matek hármas.

2013. júl. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"35%-os teljesítés azt feltételeik, hogy vagy a függvényeket, vagy az egyenleteket, vagy a szögfüggvényeket vagy az alapvető logikát nem érted"


Álljunk meg egy pillanatra, pont hogy értem az egyenleteket, a függvényeket, illetve a szögfüggvényeket. Inkább például a geometria az amit egyáltalán nem értek egyáltalán, de úgy tudom geometriát később nem kell tanulnom.

2013. júl. 30. 22:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Jó, most a matektól vonatkoztassunk el. De a biosz? Kémia? Legalább középszinten, de emelttel jobban járnál.
2013. júl. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Álljunk meg egy pillanatra, pont hogy értem az egyenleteket, a függvényeket, illetve a szögfüggvényeket."


Ha ez igaz, akkor az nem is igaz, hogy 35%-os matek érettségit fogsz írni. Hanem sokkal jobbat. Geometriai minimális rész az érettségiben, nehogy már attól legyen 35%.

2013. júl. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Hogy jött ki, hogy angolból 26%-ra számítasz? Ezekkel a százalékokkal van meg a minimumpont, hogy felvegyenek?

Amúgy, tényleg értelmetlen kémia biosz tanárnak menni ha nem is abból érettségizel.

2013. júl. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!