Miért csak mérnökként és orvosként lehet elhelyezkedni?
Mert belőlünk van hiány.
De bővebben, azt hogy milyen szakmában lehet elhelyezkedni azt az ország gazdasága határozza meg.
Orvosként csak azért lehet könnyen elhelyezkedni mert sokan kimenetek, és kimennek külföldre a már orvosok közül, ezért állandóan van üres állás. Ha külföldre nem vadásznák a magyar orvosokat akkor azzal sem lehetne könnyen elhelyezkedni.
Mérnökök: gazdaságunk szerkeze olyan, hogy a termelő ágazatok közül a gyógyszeripar az informatika és valamilyen "gép"(legyen az autó, vagy telefon, vagy fúró)gyártás létezik nálunk. Na meg élelmiszer iparunk van. Ezek mérnök igényes ágazatok, a diplomák közül.
Ökológusként, max a közszférában találsz munkát, vagy a nonprofit szervezeteknél tudsz esetleg dolgozni, vagy oktatni. Nagyon hasznos és érdekes tudománynak tartom, de igazán sehova sem tartozik. Jó elvileg minden környezeti átalakítás gyárépítés stb. előtt lehetne tanulmányokat íratni ökológiai hatásaikról, de erre vannak a zöld civil szervezetek, annyi elég is. Máshoz meg nem értenek..nos ezért ebből munkaerőpiacon nagyon kevésre van szükség..kb. még 1000 mérnök tud elhelyezkedni addig 1-2 ökológus (mármint szakmában)
Kérdező, ezt te hol olvasod? Ezen az oldalon? Mert ha erről az oldalról szerzed be az információidat, akkor azok bizony tévesek. Ne innen indulj ki, meg ilyen béna internetes fórumokról szerezd be az információidat, hatalmas nagy baromságokat lehet itt olvasni.
Ez hülyeség, hogy csak orvosokat és mérnököket keresnek. Nagyon nem igaz.
Egyetemre járok, és látom, hogy a közgazdászok, jogászok is elhelyezkednek. A joghallgatók felének már van munkája, mikor még csak egyetemre járnak. A végzés után meg 1 alatt röhögve találnak munkát. E tények ellenére itt te azt fogod olvasni, hogy sok van belőlük, és lehetetlen elhelyezkedni, biztosan olyan sok jogász ír ide... : ) Szóval ne ilyenekből indulj ki.
Keress a szakmádban jártas embert, internetes fórumot és onnan érdeklődj.
Utolsóval tökéletesen egyetértek!
(egy negyedéves joghallgató akinek már van munkája)
Nem tudom honnan szedi itt mindenki ezt a mérnökös, orvosos hülyeséget.
Annyi mérnökre itt Magyarországon nincs szükség, mint amennyit kilöknek évente. Még kész csoda, hogy nem könnyű elvégezni az egyetemet. Sajnos itt az a gond, hogy a felsőoktatásban mindig átesnek a ló túlsó oldalára. Eddig közgazdászokat képzetek nagy számban, most meg mérnököt. Meglátod, pár év múlva meg valami más hülyeséget mondanak, hogy annak kell menni, mert azzal tuti lesz melóhelyed.
Egyébként meg igazából nem orvoshiány van, csak pénzhiány. Azért nincs elég orvos, mert a kórházak nem tudják őket megfizetni. Ha meg felveszik őket valahová, akkor meg iszonyatosan keveset keresnek ahhoz képest, hogy mennyit kell dolgozni.
Igaz nem végeztem egyiket se, de azért az mondhat valamit, hogy vannak munkanélküli orvos és mérnök ismerőseim. :)
Szóval inkább tanuld azt amit szeretnél.
Teljesen egyetértek veled is kedves utolsó, idén leszek negyedéves jogász, önkormányzatnál dolgozok fél éve(nincs protekcióm!), és a kormányhivatalok, ügyvédi irodák, multi cégek, jogvédő irodák tárt karokkal várják a joghallgatókat(fizetéssel, nem csak gyakornokként!), jogászokat. Mivel van pár kirepült évfolyam már, akiket ismerek, NINCS egy ismerősöm sem, aki ne talált volna munkát 3 hónapon belül! Jó fizetéssel, okuk nincs panaszra. Jogászok esetében érdemes már negyed-ötödéven elhelyezkedni, még ha csak 4 órás munkát vállalnak, de akkor is, iszonyat nagy gyakorlati tapasztalatot lehet szerezni, és diploma után amerre menni szeretnének, már beírhatják az önéletrajzukba hogy X időt XY helyen töltöttek, így a munkáltatók számára is szimpatikusabbak lesznek! Tapasztalataim alapján mindenhol jól fogadják a jogászokat, viszont nem túl jó a helyzet pl. a munkaügyis alapszakot végzettek esetében vagy az igazgatásszervezőknél. Ők is hónapok alatt találnak ugyan munkát, de kevésbé megbecsültek sajnos, gyakorlatilag csak adminisztratív munkákat fognak végezni, nincs feljebb lépési lehetőségük.
A mérnök valóban egy jó terület, bár oda kell egy nagy adag szerencse, van ismerősöm aki diploma után vmi 300 ezer forintot kapott kézhez, de nem érezte jól magát a munkahelyén, és váltott, és most keres vmi 110 ezret...
Ha az ökológia érdekel, tanuld azt! Mindennek van értelme, ha kiemelkedsz az adott szakterületen, ami téged érdekel, a kutatóhelyeken pl. kell ökológus. Sose hallgass arra aki azt mondja h egy szakra nincs szükség, mert sajnos vannak a korlátolt gondolkodású emberek akik valahol olvasnak valamit, és elkezdik terjeszteni a hülyeséget. De persze akik azt mondják h nincs szükség pl. jogászra, azok életükben nem jártak jogi egyetemre. Tanuld azt amit szeretnél és amihez tehetséges van! És ne olvasd a sok hülyeséget.
Meg gondold el, ha azt olvassa mindenki h nincs szükség ökológusra/biológusra, akkor senki nem fogja ezeket tanulni, ergó pár éven belül hiány lenne egyébként is belőle. :D
Az orvos témához annyit tennék hozzá, hogy MINDENHOL hiány van belőlük, nem csak Magyarországon. Innen kivándorolnak máshová, más országban meg nincs orvosképzés, mert baromi drága. Ezért máshonnan próbálják elszívni a végzett orvosokat, lásd pl. Svédország.
Sőt aki orvosként kimegy, annak sem fenékig tejfel az élet, ezt több ismerőstől tudom. Anyagilag sokat kell beleölni, mire kiépül a praxisa. Több év kell, hogy jól meg tudjon kint élni belőle. Ráadásul ez még semmi, az érzelmek, a család barátok, a kapcsolatok mind itthon vannak, ezért nem is annyira biztos, hogy sokan kint is maradnak.
Az orvosit nehéz elvégezni, ráadásul elhivatottság kell hozzá. Ezért mindig hiány lesz belőlük. Ráadásul sok orvos kell, talán ezen a területen előnyös is, hogy öregedik a népesség.
A rendes mérnöki szakokat baromi nehéz elvégezni. Ha nincs is ipar kvázi Magyarországon, úgy is fog kelleni gépészmérnök, közlekedésmérnök, vegyészmérnök, villamosmérnök, ilyenek.
Leginkább tényleg ezekkel lehet elhelyezkedni.
Még jó az informatika - az valóban fejlődő, felfutó ág plusz megintcsak nehéz elvégezni.
Első!
Magyarországon is foglalkoznak környezetvédelemmel. A gond az, hogy a (túl)képzés hamarabb kezdődött a gengszterváltás után közvetlenül, mintsem a cégek foglalkozni kezdtek vele. Ráadásul sok helyen rossz színvonalon, nem felkészült tanárokkal, változó mintatantervvel, idétlen szakirányokkal... Szóval ez az iparág már régen telítődött.
Környezetvédelemmel leginkább egy vegyész, vegyészmérnök, biomérnök esetleg biológus, bizonyos dolgokkal energetikai mérnök tud foglalkozni. Akinek környezetmérnöki vagy környezettan végzettsége van, az ezektől jóval elmarad. Nem képesek arra, amikre az előzőek, amire meg képesek, arra alkalmas egy OKJ-s is, csak ő alaposabban, mert gyakorlatorientált képzést kapott.
Ráadásul ezzel az iparággal probléma, hogy ugyan - szerintem - foglalkoznak vele, de egyszerűen nincs termelés az országban. Először kell egy gyár, amely építéséhez hatástanulmány kell, majd a működése során a talaj, a levegő minőségét ellenőrizni kell. De mindehhez kell pénz a gyár felépítéséhez, kell munkaerő és pénz magához a termeléshez, és utána jön a környezetvédelem. Ahhoz meg hatalmas fellendülés kellene, hogy sorban nyíljanak a gyárak. Innentől pártokról, kormányokról és az EU-ról írnék, az pedig más kategória...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!