Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diákhitelnek havi, vagy évi...

A diákhitelnek havi, vagy évi kamata van? Mennyi a kamat?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 18:56
1 2
 11/16 Szcsabika21 válasza:

Szia! Én mondok jobbat! Ne vegyél fel diákhitelt!!!!!

Számold csak ki, hogy jobb esetben 4 év alatt mennyi pénzt fogsz felvenni. Tedd rá a kamatot és számolj!

Nem szabad felvenni. A páromét nemrég nyögtük ki. Havi 40 kilót fizettünk rá, hogy minél előbb leteljen.

2013. júl. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Ha már végeztél a fősulival, és valóban kinyögted a törlesztőket, akkor már könnyű okoskodni, hogy nem szabad felvenni.


De amikor ott vagy, amikor benne vagy, és nyögöd a féléveket, és csak jön a tandíj, az albit fizetni kell, a busz kur.va drága, a bérlet úgyszintén, ruházkodni is kell, net nélkül se lehet már meglenni, a telefont is tölteni kell, na és itt jön be a képbe az, hogyha nincs mögötted egy jól kereső anyuka vagy apuka, aki mindezt prezentálja, akkor mi mást tehetsz, hát felveszed. Mert nem annyira rossz döntés ez, évi 2 % kamattal.

Aztán évek múlva, persze vissza kell fizetni, de akkor már egyértelmű, hogy az ember megbánja. Azt fizeted vissza, amit 5 éve költöttél el, hát persze, hogy olyan, mintha a fogadat tépnék, De hogy is szól a mondás?


" utólag a bolond is okos már"

2013. júl. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"hogyha nincs mögötted egy jól kereső anyuka vagy apuka, aki mindezt prezentálja,"


Miért mindig egy pénzes apa-anya jön szóba ha felsőoktatásról és megélhetésről beszélünk?!


Én nem kaptam otthonról támogatást, nem is vártam várhattam el. Mégis kihúztam 4 évet, lediplomáztam. jah, diákmunkáztam mellette, nem is keveset. Hétvégéket is...


És mérnöki szakot végeztem. kemény volt de megvolt. Diákhitel nélkül. Kiakasztó, hogy egyeseknek csak a pénzes család vagy a diákhitel a 2 alternatíva :(

2013. júl. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha nem kaptál volna szülői támogatást,akkor éhendöglöttél volna.Nekem ezt nem adod be,hogy mérnöki diploma mellett te kilókat kerestél...
2013. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem kereshettél,mert én is csináltam és lazán kilóra jön ki egy pesti életszínvonal.(ez csak elbérlet,rezsi,kaja,könyvek,bérlet,ebbe nincs ruha,szórakozás és ilyen nyalánkságok).
2013. júl. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
13-as, előbb gondolkozz aztán írj marhaságokat, meg bántó dolgokat.. képzeld nem minden munka nélküli diák lusta disznó, nem tudom a mérnökin hogy van, de én nyelvszakon vagyok ahol kb úgy kell bejárni mint gimiben.. egész nap órák és lehet róluk hiányozni 2-t vagy 3-at egész félévben, ha többet hiányzok nem érdekel senkit, máris egy év csúszás, mert majdnem minden tárgy csúszó tárgy és majdnem mind katalógusos.. ergó már lőttek is a legtöbb diákmunkának ahol heti minimum három napot várnak el de hétvégén nincs meló.. mert a legtöbb ilyen, és ha találok is olyan ahol lehet kevesebbet dolgozni, szted megélek heti 1-2 nap melóból??? ha heti 5 napot melóznék is csak 70 ezret keresnék, amiből épp cask kihúzza az ember, akkor számold már ki nekem heti két nappal, mert az órarendem kb annyit enged..
2013. júl. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!