Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azt hallottam, h ha nem...

Azt hallottam, h ha nem sikerül az érettségi, akkor év múlva újra le lehet tenni. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2009. okt. 19. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Igen. De ha újra vizsgázol akkor az új jegy fog számítani, akkor is, ha rosszabb mint a régi.
2009. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyébként lehet, h kicsit rosszul fogalmaztam: azt h nem sikerül, úgy értem, h nem megbukás, hanem számomra nem elég jó a jegy.
2009. okt. 19. 11:43
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Én megbutam 1 tárgyból és ha jól emlékszem akkor valamikor ősszel volt a pótérettségi egy másik iskolában.
2009. okt. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem jó a jegy, vagy akár egy előző évben középszinten letett tárgyból emelt szinten akarsz vizsgázni, azt megteheted.
2009. okt. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tavaly asszem 12 ezerbe került, de lehetséges.
2009. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szóval, hogy összefoglaljam az előzőeket, (mert egyik sem teljesen pontos): Ha májusban érettségizel középszinten mindenből, és egy tárgy nem sikerül, vagy nem úgy, ahogy szeretnéd, akkor legközelebb az őszi érettséginek futhatsz neki. Ha májusban előrehozottazol, és az nem sikerül jól, akkor következő alkalommal abból csak szintemelőt tehetsz. Tehát ugyanazon a szinten csak akkor érettségizhetsz újra valamiből, ha már az összes kötelező tárgyból van érettségi eredményed.
2009. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

azt a jegyet számítják be,amelyiket ,,bevallod".

Testvérem idén érettségizett és ő mondta h ismer egy lányt,aki emelt szinten érettségizett, nem találta jónak a jegyet ezért elment még egyszer. A 2. eredményről csak egy papírt kapott, és azt mondták neki, ha akarja akkor a 2.jegyet nézik, de ha akarja, akkor az első jegyet, ő majd eldönti(nyilván a jobb jegy mellett marad).

Nem csak egy év múlva mehetsz érettségizni, hanem ezek fél évente vannak, a szokásos időszakban meg ősszel is.

Testvérem is volt, ő visszament a régi sulijába és neki ingyen volt az újra érettségizés, de úgy tudom,van,amelyikért fizetni kell,nem is keveset.

Szerintem annyiszor mész el,amennyiszer akarsz.

(az én időmben nem volt ez ,,divat", elég volt egyszer átesni rajta)

Sok sikert!

2009. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
még azt kihagytam h tesóm emelt szinten ment a rendes érettségi idején, majd most újra ment, de közép szinten ugyanabból.
2009. okt. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!