Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár-e árvasági segély? (többi...

Jár-e árvasági segély? (többi lent)

Figyelt kérdés
20 éves leszek egy hónap múlva. Tavaly befejeztem a szakmunkást, nem sikerült a vizsga ugyan, de a 12 osztályról meg van a bizonyítványom. Akkoriban mikor végeztem, nem kaptam tovább az árvasági segélyt. elkezdeném szeptembertől nappalin az érettségin, akkor kapok-e árvaságit, és meddig? Érdemes nappalin elkezdenem? Hányadik osztályba vennének fel?

2013. jún. 27. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szeptemberben elkezded a sulit újra, akkor egy iskolai igazolást kell küldened a nyugdíjfolyósító igazgatóságnak, és kapni fogod, egészen 25 éves korodig kaphatsz, ha nappalin tanulsz, tudni kell, hogy csak nappalin kapsz árvasági segélyt, ha levelezőin, vagy estin vagy, akkor nem jár.
2013. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és az nem számít hogy egy évet voltam már munkanélküli?
2013. jún. 30. 10:37
 3/4 anonim ***** válasza:
nem, amíg nem töltötted be a 25. életéved addig bármikor igényelheted ha nappali tagozaton tanulsz.
2013. jún. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ohh az remek! köszönöm a választ!
2013. jún. 30. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!