Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, aki átment...

Létezik olyan, aki átment szóbeli érettségin úgy hogy nem tanult rá egy szót sem? :D

Figyelt kérdés
Mert én biza egy büdös szót nem tanultam, és egész évben sem!! :D Holnap pedig szóbelizek (angol-magyar-töri) sáláláláááá:DDDD
2013. jún. 23. 23:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Hááát ezek alapvetően mind nagyon könnyűek, ha van hozzá egy kis alapismereted. Ha egész évben nem tanultál és még véletlenül se ragadt meg semmi, akkor vagy rohadt szerencsésen húzól egy tételt és a források segítségével összekamuzol valamit, vagy szívtad.
2013. jún. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Figyi én töriből 2 éve egyetlen egy tételt nem tanultam meg semennyire, sőt még az eddigi 4 évben sem ragadt rám semmi a témából, már ne kérdezd mivolt az, de baromság volt az egész. Az írásbelim közel volt a 3 ashoz a szóbelimen múlott hogy meglesz-e vagy sem, és persze pont azt húztam ki amiből semmit nem készültem, de mégis a forrásokból, meg az atlaszból összemazsoláztam annyi információt, meg logika alapján úgy fogalmaztam a mondanivalóm hogy a vázlatlapra mégis 1 oldalt írtam és simán meglett a hármasom töriből.

Magyarból meg pechemre olyan tételt húztam amit tudtam de totál kiment belőlem mire odakerültem, de abból meglett a hármas szintén, nagy nehezen.

Az angol meg könnyű, ha tudsz angolul legalább alapnyelven akkor ott simán összeszeded a gondolataid. A lényeg hogy ha van egy téma akkor beszélj róla folyamatosan, mondd azt ami az eszedbe jut, ha ott kamuzol valamit az is jó, mert nem az a lényeg hogy mennyire igaz vagy sem, a lényeg hogy mondjad folyamatosan és ennyi. Meglesz abból az 1000% Ha teljesen béna vagy angolból, még akkor is meglehet, mert egyik osztálytársam akkor egyáltalán nem tudott angolból semmit, nem volt nyelvérzéke szinte de nem kapott felmentést így érettségiznie kellett, kb nulla tudással és neki is sikerült. Igaz hogy szóbelin csak makogott szinte, de egy témából nagyon tudta mit kell mondani, csak úgy néztem amikor felelt.

Szóval ne parázz meglesz az. Ha nem akkor ősszel újra próbálhatod.

2013. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

azért valami ragadt rám nagyjából, remélem nem fognak köcsögölni, azt se tudom mennyi pontot kell elérni minimum szóbelin.. az írásbelijeim nem lettek szarok (angol 67, töri 45, magyar 65)

kicsit parázok.. bár olyan idióta embereknek is meg lett az érettségije, hogy nem tudom mitől parázok.. bár lehet ők tanultak XD

2013. jún. 23. 23:49
 4/18 A kérdező kommentje:

az meg kivan zárva, hogy ősszel próbáljam újra, totál kiárt!!!!!!! mindenképpen meg kell most lennie, mert készülök ki Németországba :D

de amúgy a nyakamat rá, hogy a legszarabb tételeket fogom kihúzni...

2013. jún. 23. 23:51
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem simán 3-mas lett minden,hiába voltam rutinos pótvizsgázó
2013. jún. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
78%
4-es lett anno az érettségim úgy, hogy egy szót nem készültem. Mondjuk mázlim volt. Sok siket a holnaphoz! Írd majd meg, hogy ment!
2013. jún. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy az ilyen mi a f..szomért érettségizik? Ilyen hozzáállással még szakmád sem lesz, nemhogy technikusid vagy diplomád. Kb az utolsó olyan próbatétel az érettségi, ahol a tanárt érdekli az, hogy te mit kapsz. Ezen felül nem fog már azért agytornázni, hogy hogy hozza neked össze a kettest, hanem simán megvág.
2013. jún. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Angol felsőfokú nyelvvizsga szóbelin simááán átmentem 0 tanulással, meg az emelt érettségire is alig készültem.

Ma fogok délután szóbelizni magyarból meg töriből, tegnap elolvastam a nyelvtantételeket, aztán kész. 3-3 pontot kell elérnem irodalomból meg nyelvtanból, meg 6-ot töriből, hogy ne húzzanak meg. Ez simán menni fog, irodalomból benne van a szöveggyűjteményben a cucc, ha egy hasonlatot felismersz, már meg is vagy nagyjából. Töriből ott az atlasz. Nyelvtanból meg majd rizsázok. Szerintem sima ügy lesz. Nem lesz túl jó az eredmény, de nem számít be, 406 pontom már megvan, csak megbuknom nem szabad, ez a fontos :D

2013. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
Matekra meg informatikára koncentráltam főleg, azok jók is lettek. Magyar írásbelire semmit nem készültem, 83% lett. A töri mondjuk rossz lett, 57%, az esszékre kb. fele pontokat kaptam meg, pedig szerintem tök jókat írtam :D Ezek után nem félek a szóbelitől :D
2013. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Én.

anno az összes közép érettségim ötös volt 84-94 közöttiek, az emeltere sem tanultam, azok a szóbelik is 88 és 96%-osak lettek, DE én az írásbelikre készültem, így ott eszembejutott. Középszintűkre nem készültem, de mivel mindig 4,8 és afölötti átlagaim voltak, meg tudtam írni. + mázli

2013. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!