Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap érettségizek! Globális...

Holnap érettségizek! Globális kohézió?

Figyelt kérdés

Tudna nekem valaki segíteni, hogy ebben mik biztosítják a globális kohéziót, illetve miért. Légyszi részletesen, mert nem értem. Köszönöm.

Gasztronómiai kalandozások


Ahány táj, annyi fajta konyhaművészet: egy-egy országon belül is nagyon sokféle ízzel ismerkedhet meg az utazó. Aki elindul világot látni, kellemes gasztronómiai kalandozásban lehet része.

Szokásaink persze változók. Van, aki a kedvenc rántott húst és a paprikás csirkét a világért sem cserélné fel más étellel, az ínyencek viszont különös örömmel kóstolgatják a számukra ismeretlen ételeket. A különböző igényeket figyelembe véve a nagyobb vendéglők, szállodai éttermek a világ legtöbb országában tartanak nemzetközi étlapot. A kiskocsmák, családi vendéglők általában helyi specialitásokkal vonzzák magukhoz a vendégeket. Ezekben egyszerűbb körülmények között, jó hangulatban lehet megismerkedni a vidék valódi jellegzetes ételeivel, italaival.


2013. jún. 19. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
A cím biztosítja a globális kohéziót és egyszerűen az szimplán azért, mert az egész szöveg ugyanarról (a címről) szól, ami összeköti az összes mondatot tematikailag.
2013. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdekes, én 10 perccel ezelőtt néztem utána ugyanennek, mert pont ez érdekelt.

Csak jelöld ki a címben azt a két szót, jobb egérgomb, Google, nem olyan bonyolult, ott az összes válasz.

2013. jún. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsánat!!! Visszavonom az előzőt, felületesen olvastam, fáradt vagyok.


De itt azért ha ezeket a pontokat végignézed, elég sokat rá tudsz húzni közülük a szövegre!

a) téma – a kulcsszavak adják a szöveg témahálózatát


b) tartalmi-logikai viszonyok, ide tartozik a szöveg tagoltsága , szerkezeti felépítése


• lineáris -időbeli, térbeli logikai - bevezető (téma meghat.), résztémák, befejezés


• párhuzamosság – ellentétezés, ismétlődés – pl. keretes szerkezet


• képzettársításos (asszociatív)


c) cím


d) a szöveg egységes stílusa


e) a szövegben érvényesülő nézőpont (= ki beszél)


f) szövegfonetikai eszközök: mondat-, szakaszhangsúly, szünet, beszédtempó, hanglejtés,

2013. jún. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!