Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizika érettségi? Megéri?...

Fizika érettségi? Megéri? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Magyar-töri szakra járok, most vagyok tizedikes. Évvégére el kell döntenem, hogy jövőre melyik tárgyat akarom emelt óraszámban tanulni. Az az érdekes, hogy megszerettem a fizikát, de nem tudom, hogy merjem-e felvenni. Szerintetek?

A másik kérdésem pedig az, hogy mennyire nehéz a fizika érettségi? Nagyon nehéz feladatok vannak benne? Főleg a tapasztalatokat várom! Előre is köszi mindenkinek, aki válaszol!


2009. okt. 9. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a fizikát, emelteztem is belőle. A középszintű ha érted , akkor viszonylag könnyű. Az emelt sem olyan vészes, de ott a számítások már szivatósabbak, meg a szóbeli sem olyan könnyű.

De szerintem ha akarsz foglalkozni a fizikával vagy ha kell, akkor érettségizz belőle, mert megbukni nem fogsz, de ha nem érdekel, vagy nem érted akkor ne nagyon menj. Sokan mondják, hogy a föci könnyebb.

2009. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

om.hu oldalon megtalálod az előző évek érettségijeit. Nézd meg azokat, és abból kb meglátod, neked nehéz-e. Mert ez számít, nem mások véleménye :)

A felvin pedig meg tudod nézni melyik főiskolán-egyetemen milyen szakok vannak, abból kiválaszthatod téged mi érdekel, majd megnézed mi az érettségikövetelmény azon a szakon.

Nekem 2 osztálytársam ment belőle érettségizni, az egyik 5-ös volt belőle végig, nagyon szerette (építész akart lenni) de azt hiszem csak 3-4 körüli eredménye lett. Szóval nem tükrözte az iskolai eredményeit.. :( a másik 2-3 között írta meg, ő nem is volt olyan jó, meg nem is érdekelte a dolog, ebből volt a legjobb a többi választható közül :)

2009. okt. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ha nem akarsz vele továbbtanulni, akkor inkább vmi könnyebbet válassz:) De ha van rá esély, h kell a felvételidhez, vedd fel:) Ha emelt óraszámban tanulod, akkor szerintem nem lesz nehéz:) Én is faktos voltam, nem vittem túlzásba a tanulást sosem, még is 91%os lett:DD De mondjuk nekem nagyon jó tanárom volt, iszonyat jól magyarázott:))
2009. okt. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én fizikáéból érettségiztem idén, nem tudom miért, mert különösebben nem vonzott, csak vmit választani kellett. :D

Megbukni nem fogsz, első része tesztes, abból már jó eséllyel megvan a 2, ha csak tippelsz is. Utána meg számolási feladatok vannak, egyre nehezebbek, és az utsó választható. Ez az írásbeli. A szóbeli nem volt vészes, nekem az én "fizikatudásommal" 3-masra sikerült. De én nem is vok jó fizikából. :D

Persze nem a legkönnyebb tárgy, ha jól akarsz teljesíteni mást is választhatsz, de egy 3-mast sztem aki nem sík eléri. Pláne ha még tanul is rá.

2009. okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Ja és a szóbelim 5-ös lett, így lett végül 3-mas a fizikám, mert a durva számolási feladatokhoz nem sok közöm volt sosem. :D De számolásosból csak 3 v 4 van, viszont jó pontokat érnek. Szóval ha szereted is, akkor menni fog.

Szerintem nézd meg az okm honlapján, milyen is egy fizika érettségi, felépülése, feladattípusok, és onnantól el tudod majd dönteni.

2009. okt. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!