Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy működik a diákhitel?

Hogy működik a diákhitel?

Figyelt kérdés
A Semmelweis egyetemre az általános orvostudományi karra készülök és mivel nem vet fel minket a pénz eléggé esélyes,hogy a tankönyveket, a kollégiumot és az ilyesmi dolgokat nem tudja majd kifizetni az édesanyám. Így valószínűleg diákhitelt kell felvennem. Az előbb említett dolgokra vehetek fel hitelt? Vagy esetleg lesz lehetőségem arra,hogy tudjak dolgozni az egyetem mellett?
2013. jún. 1. 16:46
 1/3 anonim válasza:
Két fajta diákhitel van,egyiknél a pénzt,amit kapsz,másra is költheted,annál többet kell visszafizetni.A másiknál csak a tandíjra megy az összeg,annál kevesebb százalékát vonják majd le a fizetésedből,ha dolgozol.Pontosan nem tudom,mennyit.
2013. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Orvosi egyetem mellett nem hiszem, hogy lesz majd időd dolgozni.

Diákhitel1-es nevű konstrukciót tudod felvenni ilyen dolgokra, jelenleg 7,75% kamattal.

Itt olvashatsz róla bővebben: [link]

2013. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vehetsz, igen. Van a diákhitel1 és a diákhitel2. (A diálhitel2 kötött felhasználású, ezt csak a tandíjra költheted.)

A diákhitel1-et havonta utalják, (olyan is van hogy negyedévente), azt arra költöd amire akarod, senki sem ellenőrzi, meg sem kell mondanod hogy mire veszed fel.

diakhitel.hu <---itt olvashatsz a részletekről

2013. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!