Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért húzzák el a mézesmadzago...

Miért húzzák el a mézesmadzagot a tanárok az orrunk előtt, ha utána jól pofára ejtenek?

Figyelt kérdés

Röviden elmesélném ,hogy mi is történt/történik minden egyes alkalommal.Az általánosan bevett szokás ,hogy félévkor rosszabb jegyet adnak(4,75-re 4-est)és nem adnak javítási lehetőséget sem, azzal indokolva,hogy majd év végén amikor igazán fontos lesz akkor fölfelé kerekítenek...Nos ...EZT MÉG BEVESZI VALAKI?!!! Hihetetlen ,de én megint beszoptam -.-" Szóval nagyban güriztem 2. félévben -vannak olyan tantárgyak amiből sikerült 9 tizedet javítanom-és egyedül az tartotta bennem a lelket ,hogy úgy biztattak minket a tanárok ,hogy a 2. félév számít bele jobban az év végi bizonyítványba és ,hogy fölfele kerekítenek mert félévkor szarabb jegyet adtak illetve mivel 11.-be járunk ezért már x,5-től fölfele kerekítenek ,mert nem akarják elrontani a lehetőségeinket a későbbiekben...Ehhez képest ma azzal kellett szembesülnöm ,hogy angolból 3.8-ra állok ,de a diginapló(fuh most őszintén ez ki szerint jó ? Mert én eddig csak azt tapasztaltam ,hogy szopatás az egész...ha más jegyet írnak be a tanárok-ezt is ma vettem észre ,mert eddig szarakodott a rendszer-pl:5-ös helyett 4-est ami azért nagyon nem mindegy akkor ÁLLÍTÓLAG nem tudják kijavítani..sőőőt még be is szólt az ofő ,h ne zaklassam ilyenekkel ,mert már neki beszólt az infótanár (aki a rendszergazda),h nem fogja állandóan a diginaplót javítgatni.Ez mégis mii??!! Kötelessége kijavítani!!Komolyan eldobom az agyam...)szerint az első félévvel együtt 3.5.Nos ez lepkefing ,mert mint kiderült olyanról szó sem volt ,h x,5-től fölfelé kerekítenének(A nagy szart nem mert elmondta az összes tanár többször is ,csak érdekes ilyenkor úrrá lesz rajtuk az amnézia),de ne aggódjak ,mert lesz még egy röpdolgozat.Mivel tudom ,hogy az nem lenne elég ,ezért óra után odamentem ,hogy szeretnék felelni...a tanárnő erre azt válaszolta ,hogy majd a röpdolgozat után ..mint kiderült azért,mert nem biztos ,hogy az a dolgozat is 5-ös lesz:O ...Egyébként meg őt ne piszkáljuk javítási szándékkal ,mert neki az plusz munkaO.o" Ez felért egy jobbhorgossal,de azért kíváncsi voltam ,h a többi tanár is így látja e a dolgokat és az osztályfőnökömhöz mentem érdeklődni...ugyebár ő szolgálhatott némi infóval ,h mi is történt a tegnapi konferencián.Állítólag arról volt szó ,h mindenki x,75 felett adja meg a jobb jegyet illetve az igazgató kijelentette ,h a diginapló számol átlagot és minden úgy lesz ahogy azt a "kétes értékű digiatya" megmondja...Asszem ezennel lehúzhatom a rolót.

Bekerültem a 22-es csapdájába és úgy látszik innen nincs menekvés.Hiába az elhatározás ,h teszel valamit a saját érdekedben,ha minden más ellened játszik.Nem hiszem el ,hogy a 11.-es félév (mert ugye ettől függ az év vége) határozza meg az érettségi pontjaimat sőőt továbbmegyek az egész életemet !:( És még csak nem is arról van szó ,h segghülye vagyok...egyszerűen csak leeresztettem év közben és persze becsúsztak a szar jegyek amikor nem tanultam 1-2 órára és most annak iszom meg a levét...S ,ha már becsúszik egy kettes akár ,akkor már csak 4-es lehetsz és ,ha első félévben 4-es vagy akkor már év végén is csak annyi lehetsz...és ez a 4-es kva kevés egyetemre...nem hiszem el ,h most dőlt romokba az életem ...ennyire még sose keseredtem el...

Gondolom más is volt már hasonló helyzetben..ki hogyan mászott ki belőle?Van itt olyan aki nem volt az a kimondott jó tanuló mert pl olyan lusta mint én ,de mégis jó eredményeket ért el érettségin és felvették vhova? Nagyon szeretnék ilyenekről olvasni !Legalább lenne vmi amiből erőt meríthetnék.


2013. máj. 30. 18:45
 1/8 reptoid ***** válasza:

Csak idáig olvastam el: "Röviden elmesélném"


Annyit azért biztosan mondhatok, nincs igazad, majd ha tartod magad ahhoz, amit vállalsz, akkor lehet tárgyalni a kérdésedről is :D

2013. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mindenféleképpen szólj a szüleidnek erről, az nem járja, hogy egész 8-as átlagra nem adja meg a 4-est

a diginapló pedig tényleg hülyeség, tavaly ballagtam és abban az évben vezették be nálunk is, és ha tényleg úgy számolták volna az átlagot, ahogy az a vacak tette, akkor sokkal kevesebb pontom lett volna a felvételinél

harcold ki az igazad

2013. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 ezen felnevettem:D Igazad van kicsit tényleg paradoxonXD Ùgy terveztem ,h leírom pár mondatban,de aztán túlságosan belelendültem:) Mindazonáltal örülnék ,ha tovább olvasnád és a kérdésre is lenne ilyen frappáns válaszod;)


#2 Még nem adtam fel!A szüleimnek már szóltam ,de anyum azt válaszolta erre,hogy ő tudta ,hogy ez lesz ès ,hogy tanulnom kellett volna ráadásként azt is megkaptam tőle ,h nézzek inkább főiskolát ,ha már nem vagyok képes teljesíteni azt amit elterveztem...nem túl szívmelengető,de abban teljes mértékben igaza van ,hogy tanulnom kellett volna:/rendszeresen!:/Remèlem ,h azért a legtöbb tanàr nem a diginapló szerint fog osztályozni:(

2013. máj. 31. 19:06
 4/8 anonim ***** válasza:

a második vagyok: mivel bolognai rendserben tanulunk, azért nincs különbség egyetemi és főiskolai végzettség között, bár a főiskolai oktatás inkább gyakorlat orientált

megjegyezném, hogy én is főiskolára járok :) , ráadásul elég kemény főiskolára

próbálj meg beszélni a tanárral is, ígérj neki egy beadandót, csokit, vagy valami hasonlót, meséld el neki négyszemközt, hogy ezt miért lenne neked fontos, nagyon drukkolok neked :)

2013. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm!:3 Amúgy ne értsd félre ,nem akartam lehúzni a főiskolát és tudom ,h a legtöbb egyetemen is felbontják 3+ x évre(azt hiszem),vagy h a főiskolán is csinálhatsz mesterképzést ami egyetemmel egyenlő(?).Csak fogorvos szeretnék lenni ...és tudom ez ilyen jegyekkel inkább csak álomnak tűnik ,de amíg azt nem mondta pár tanár ,hogy talán a duplázást is el fogják törölni ,addig nem igazán törődtem a jegyeimmel ,mert egyszerre megtanulni az érettségire mindent számomra sokkal könnyebb mint napi szinten maximumot teljesíteni.Bár azóta rájöttem , nem lehet arra hagyatkozni,hogy érettségin tökéletesen teljesítek ,mert ,ha addig egész évben nem tanultam akkor nem lesz gyakorlatom a feladatok megoldásával kapcsban és a tudás sem ülepszik le...Szóval megfogadom a tanácsodat és beszélek a tanárokkal !Vagy ,ha nem megy lekenyerezem őket vmivel:DÉs még egyszer köszi,hogy drukkolsz^^Ez nagyon rendes:)
2013. jún. 1. 00:43
 6/8 anonim ***** válasza:

ha nyáron és következő évben belehúzol, még simán lehet 100%-os érettségid mindenből, de ez már tényleg csak rajtad áll :)

a duplázás eltörléséről még nem hallottam, de ezt szerintem is tehetik meg, hiszen lényegében ha a hagyományos módon számolják a pontokat, vagy ha a duplázással ugyanazt az eredmény kapod, mindig a jobb eredményt kell figyelembe venni

mint már említettem, mivel bolognai képzés van, már nincs olyan, hogy külön egyetemi vagy külön főiskolai végzettség, mindegy, hova mész, ugyanazt a diplomát kapod, az, hogy manapság a főiskolákat főiskoláknak nevezik puszta "megszokás", simán át lehetne őket nevezni egyetemmé is

egyetlen egy különbség az oktatás stílusában van; egy főiskolán sokkal több gyakorlatot szerezhetsz, amit később alkalmazhatsz a munkád során, rengeteg gyakorlati órád van egész héten, míg az egyetem szinte csak előadások vannak

unokatestvérem az ELTE egyik közgazdasági szakára jár, és neki csak előadási vannak, semmi gyakorlat, én a BGF pénzügy és számviteli szakára járok Budapesten, és sokkal több gyakorlati órám van, mint előadás, ráadásul a Corvinusról rengetegen jönnek át hozzánk mester szakra, épp azért, mert ott az elméletet gyönyörűen megtanulják, de nem tudják hasznosítani a tudásukat a gyakorlatban

a képzési idő pedig szakonként változik, ami főiskolán a 3 + 0,5 év, az a félév gyakorlattal telik el, csak úgy szerezheted meg a diplomádat, és ehhez már nem nagyon értek, de szerintem ugyanez van az egyetemeken is

de persze az se mindegy, hogy milyen két iskolát hasonlítunk össze, pl a Semmelweiset nem tudom összehasonlítani egy gazdasági főiskolával vagy egyetemmel, de szerintem nincs is olyan főiskola, ami azzal foglalkozna, mint a SOTE

2013. jún. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
és még annyit, hogy mester képzés is van mindenhol (legalábbis nevesebb helyeken), mindegy, hogy egyetemen vagy főiskolán szerzed meg a diplomád, csak Bsc (alapképzés) és Msc (mesterképzés) van
2013. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oszd meg az iskola nevét is, hogy nehogy oda járassuk a gyerekünket.
2013. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!