Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű földrajz érettség...

Emelt szintű földrajz érettségire hogyan lehet hatékonyan készülni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 7. 20:45
 1/2 A kérdező kommentje:
1 év alatt ,tanulás mellett
2013. máj. 7. 20:50
 2/2 anonim válasza:

Ebben a pillanatban adtam választ egy ugyanilyen kérdésre, talán azt is Te tetted fel, de ha nem, azért ide is bemásolom:

Hát ez attól is függ, hogy most hol tartasz. Ha azt a 2 éves anyagot elsajátítottad, amit elvileg megtanítottak, na az kevés lesz. Kezdj el fakultációra járni, vagy ha erre nincs lehetőséged, tudok ajánlani könyveket: 77 tétel földrajzból (ez a legjobb szerintem), és hát a középiskolai Mozaikos tankönyvsorozat. Mi sajnos nem abból tanultunk, hanem a Nemzetisből, de fakton már a másiat vesszük, és abban nagyon jól van minden elmagyarázva.

Másik: kezdj el magadtól témakörönként haladni. Először természet-, majd társadalomföldrajz. Természetföldrajzon belül: kőzetburok, vízburok, levegőburok, stb, stb, stb. Ha nagyobb falatokra lebontod, szerintem átláthatóbb.

Ami még nagyon fontos, hogy tanulj topográfiát, de azt rengeteget. Folyamatosan ismételgesd, mert nagyon hamar el lehet felejteni. Ez jó oldal lehet a gyakorláshoz: [link]

És ami még nagyon kell, hogy tudj atlasz nélkül helyi időt, zónaidőt, távolságot, stb. számolni, mert ugye emelt szinten már nincs ott a segítség.

Szóbelire meg kezd el kidolgozni a tételeket. Nekem legalábbis segít, ha mindent újra leírok, hiába írom ugyanazt, mint ami a könyvben van.

Fogalmakat is tanulj az adott témakörhöz kapcsolódóan (a 77 tételes könyv elejében benne van a követelmény)

Egy év tényleg kevés, de ha tényleg minden nap előveszed és egy kicsit tanulsz/gyakorolsz, szerintem a 4-essel nem lehet gond.

2013. máj. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!