Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanár-diák barátság lehetséges?

Tanár-diák barátság lehetséges?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, most nyolcadikas. Van egy tanár, akihez szüleimmel ellentétben mindig fordulhatok, ha valami problémám van. Ő mindig szívesen segít. Szerintetek miután elballagtunk, lehetünk barátok?
2009. szept. 29. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehettek, én is most vagyok 15 éves, tanított minket egy nagyon kedves tanár, de már elment az iskolából, viszont páran azóta is tartjuk vele a kapcsolatot és tegezhetjük meg minden, szóval vele is barátok vagyunk.
2009. szept. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Természetesen lehetséges. Én is hasonló helyzetben voltam, bár én szüleimmel is meg tudom beszélni a dolgokat, de az most mellékes. Szóval, én már elballagtam, de még mindig tartjuk a kapcsolatot az egyik kedves volt tanárommal. Ne aggódj! ;)
2009. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most megnyugtattatok. :) De ugye neki abból nem lehet baja, ha suli után barátok leszünk?
2009. szept. 29. 17:01
 4/12 anonim válasza:
100%
Mi baja lehetne belőle?! Sőt, ha régi diákjai még mindig visszajárnak hozzá beszélgetni, vagy tanácsot kérni, az csak azt bizonyítja, szerintem, hogy jó tanár és a mindennapokban is jól megállja a helyét.
2009. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az, hogy nálunk a suliban emiatt úgy hallottam leszidják a tanárokat hogy miért került ilyen közel a tanulókhoz. :(
2009. szept. 29. 18:29
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, miért ne?

De ha lehet ballagás után inkább iskolán kívül, mert szerintem tuti lesznek olyan tanárok , akiknek ez nem fog tetszeni (féltékenység).

2009. okt. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mylanguageteacher ***** válasza:
51%
naná, hogy lehetséges. ez főleg a nyelvtanárok és diákjaik között népszerű. néz rá erre, ha netán nyelvet akarnál tanulni. www.myenglishteacher.eu
2009. okt. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Különböző neműek vagytok? Mert abban az esetben szerintem nem lehet. Egy nő(lány)-nő, férfi-férfi, viszont teljesen más, pláne ha kicsi a korkülönbség, akkor szerintem semmi akadálya.

DE nekem is volt egy tanárom, akivel közelebbi kapcsolatba kerültem, de később nagyon megbántam. Nagyon tiszteltem őt, felnéztem rá mind a tudása, mind a személyisége miatt. Örömmel mentem az óráira, mindig készültem rá, mondhatni ő volt a példaképem. Aztán ahogy egyre jobban megismertem, elkezdtem kiismerni is.

Kezdetben örültem, hogy mennyi tanácsot ad, mindenről elmondja a véleményét, de aztán egy idő után ez inkább zavart, mint jólesett. Kb. 2 év után kezdtem kiérezni a szavaiból, hogy felsőbbrendűnek képzeli magát nálam, és a szemében csak egy kis szerencsétlen diák vagyok, akin ő most segíteni fog.

Én nagyot csalódtam benne, már tudom, hogy a részéről ez nem volt több, pusztán mártírkodás.

Ő férfi volt, én lány. Kb. 25 év volt köztünk a korkülönbség. A végén már az is megfordult a fejemben, hogy ő talán többet akart puszta "barátságnál", csak én nem akartam észrevenni a jeleket, hogy ne csalódjak mégnagyobbat.

Persze lehet, hogy az egészet ott rontottam el, hogy nem lett volna szabad érettségi előtt ilyen "kapcsolatba" kerülnöm vele, de hát a személyisége ugye akkor is ilyen lett volna, és előbb vagy utóbb, de kiismerem.

Én nagyon sokszor kívántam, hogy bár ne ismertem volna volna ennyire meg. Az egész suli rajongott érte, de pont én voltam az, aki megismerhette. Ha nem velem sms-ezget, kávézgat, stb, akkor talán még most is tisztelném, felnéznék rá, elmondhatnám, hogy volt egy nagyon jó tanárom, aki egyben a példaképem is volt.


Én azt tanácsolom, hogy ha barátja is akarsz lenni, maradjatok meg távoli barátnak. Többet ér, ha 2-3 havonta találkoztok és leültök 1-2 órára beszélgetni, mint ha gyakrabban találkoznátok, de egy idő után csalódnod kellene benne. És gondold át azt is, hogy kölcsönös-e a szimpátia, nem csak egy diák vagy-e a szemében te is a sok közül.

Bárhogy is döntesz, kívánom, hogy te ne csalódj! :)

2009. okt. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jókívánságodat! Igen, ellenkező nemű, de biztos, hogy nem akar "többet" barátságnál. Komoly kapcsolata van, a barátnője is nagyon jófej, és nem úgy tekintenek rám, mint csak egy diákra, sokkal inkább mint valami távoli rokonra.
2009. okt. 5. 23:30
 10/12 anonim ***** válasza:

Ellenkező nem esetén nem lehet barátság... Az egyikőtök előbb-utóbb úgyis többet akar majd!

Velem kiakart kezdeni az egyik tanár, a mai napig lelkileg kivagyok miatta. :(

2009. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!