Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vidéki egyetem első éves...

Vidéki egyetem első éves hallgatója vagyok, a tanulmányi eredményeim jók. Van lehetőségem átjelentkezni a budapesti Semmelweis Egyetemre?

Figyelt kérdés

Úgy értem, a jelenlegi évet még befejezném itt, viszont a szeptemberben kezdődőt már szeretném elkezdeni a fővárosban. Van ilyenre lehetőség? Lehetséges csak úgy egyik város egyeteméből egy teljesen másik város egyetemébe átjelentkezni?

Kell valamilyen vizsgát tenni esetleg?


2013. ápr. 6. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felhívnám az általad kiválasztott kar tanulmányi osztályát, ott tudnak pontosat mondani.
2013. ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

ÁOK-s vagy? a TVSZ-ben ezt írják az átvételről:

Átvétel


Átvételt kérvényezhet az, aki más egyetem azonos karára (ÁOK) jár.


Az átvétel az elméleti modul (1-2 év) vagy preklinikai modul (3. év) teljesítése után lehetséges.


Átvételkor kérelmet kell benyújtani az adott év július 15-ig a Kar Dékáni Hivatalhoz. Csatolni kell a lezárt, eredeti leckekönyvet, az egyetem tantervét (tantervmintáját), külföldön folytatott tanulmányok esetén ezek hiteles fordítását, ha az nem olyan nyelven íródott, mint amilyen nyelven a Karon oktatás folyik.


Az átvétel feltétele, hogy az átjelentkezés előtti két félévének korrigált kreditindexe legalább 3,51-4,00 legyen.


Az SE másik karára át lehet menni, feltétele, hogy az eső négy félévben a megszerezhető kreditek legalább 75%-át meg kell szerezni, és az ebből számított súlyozott átlag legalább 3.51-4,00 legyen, valamint a két szak/ kar tanulmányi programja legalább 75%-ban azonos.


Ha valaki másik egyetemen költségtérítéses képzésre jár, az átvételkor bekerülhet az államilag finanszírozott képzésre, ha felszabadult egy államilag finanszírozott hely, és az átvétel előtti két félévben a korrigált kredit-indexe legalább 3,51. Ha több ember jelentkezik, mint ahány hely van, akkor a korrigált kredit-index sorrendje dönt.

2013. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!