Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat kérdőívvel...

Szakdolgozat kérdőívvel kapcsolatban valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

1)Az interjú során olyan kérdéseket kell feltennem amellyel a hipotézisem bizonyítom vagy ezen belül még szűkíteni kel,hogy mire keresem a választ?


2)Kb Hány kérdés kell?


3) Hány emberrel töltsem ki az egészet?


4)Hogy lássak egyáltalán neki az egséznek?


5) A végén nagyjából,hogyan kell kiértékelni?(diagram kell)


Köszönöm!



2013. ápr. 3. 22:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve inkább interjút szeretnék írni,de a kérdőívet sem vetettem még el...
2013. ápr. 3. 22:53
 2/4 anonim ***** válasza:
Google segítségével is lehet egész pofás online kérdőívet létrehozni, könnyebb is kiértékelni mint papíron. Szerintem 50-100 ember fölött már komolyan vehető egy felmérés. (kívülállóként)
2013. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Én a google fiókon keresztül csináltam meg a saját szakdolgozat kérdőívem.. A kérdéseimet 3 csoportra osztottam, az első csoport általános kérdésekből állt, kor, végzettség, lakhely, utána a második csoportban a témához való kötődésre kérdeztem rá, tehát mennyire jártas a témában, honnan gyűjt ismereteket stb.. a hamradik csoportban pedig vegyesen tetten fel kérdéseket egészen leszűkítve is.. 31 kérdésem volt igyekeztem minél több emberrel kitöltetni, de sajnos eleve meghatározott körben kellett így nehéz dolgom volt, csak 52-en töltötték ki.. Én sokáig gondolkodtam a kérdéseken, lapokra irkáltam először föl, aztán mikor meglettek a véglegesek, akkor álltam neki, neten megszerkeszteni.. Nekem külön tanácsolták, hogy ahol lehet legyen lehetőség egyéb választ megjelölni és hozzászólni, ezenkívül, hogy a kérdések rövidebbek legyenek, a válaszok legyenek bővebbek.. A google fiók programja összesíti a válaszokat egy táblázatba én ezt nyomtattam ki majd jegyzeteltem le és a végén excelben készítettem grafikonokat hozzá.. A grafikonokat csak a legfontosabb kérdésekről készítettem el, a többi kérdést szövegesen elemeztem.. Volt a szakdolgozatnak egy vizsgálat fejezete, ott írtam le, hogy mi volt a kérdőív, hány kérdés, milyen csoportok, hány válaszadó volt..stb.. és az eredmények fejezetben fejtettem ki, hogy milyen következtetéseket vontam le, miért tettem fel a kérdést..stb..

2013. ápr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Igen, sztem jobb ha szűkíted, mert úgy egyszerűbb feltenni a kérdéseket. Fogalmazd meg magadban, hogy a felmérés segítségével, mi az amire választ szeretnél kapni, mit szeretnél felmérni. És ehhez kapcsolódóan szerkeszd meg a kérdéseket.


2. Általában 10-15 kérdés az ideális.


3. Kvantitatív kutatásnál min. 100 ember megkérdezése alapján lehet levonni következtetéseket. (minél szélesebb a célcsoport, annál jobb)


4. Ahogy írtam, fogalmazd meg magadban, hogy mit szeretnél kutatni, mire keresed a választ, és ezzel hogyan tudod a hipotézisedet igazolni, vagy adott esetben elvetni.


5. Én a kérdőívem.hu-n csináltam a kérdőívemet, igaz h fizetős bár nem vészes (3000 ft 3 hónapra) és a végén a válaszokból magától csinál diagramot többfélét is. Az eredmények elemzése, pedig elég hálás feladat, mert 10-15 oldalt is nyerhetsz vele és már ennyivel is beljebb vagy! Egyszerűen csak leírod szép kerek mondatokban, hogy erre és erre a kérdésre ez és ez az eredmény született, és ebből az a következtetés vonható le, hogy.... Vagy ez azt bizonyítja, hogy.... Ez megcáfolja azt hogy....


Sok sikert!

2013. ápr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!