Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez Egri csillagokról lenne...

Ez Egri csillagokról lenne szó! Kiolvastam a művet de ezeket nem találom. -Mi az a minaret? -Sorold fel Bornemissza találmányait! -Mekcsey Debrecenbe érkezik. Kik laknak ott? Kinek a számára van megdöbbentő híre?

Figyelt kérdés

-A fejezetcímek metaforikusak értelmezd őket!

-Miklós és Éva az Egerrel szomszédos várba érkeznek. Mi a céljuk?


2013. márc. 31. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Tényleg kiolvastad? A minaret az egy imatorony, ahonnan a Müezzin mond imát a jó népnek. Nem olvastad például a tűzkerék jelenetet az ostrom alatt? Nem sorolom tovább, hanem olvasd el még egyszer az egész könyvet, vagy nézd meg a youtbe-n.
2013. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

HA kiolvastad akkor tudnod kell a válaszokat mert ezek mind benne vannak.

csak egyet említek, a többin agyalj te.

Tüzes kerék..

2013. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj ki Érdre és ott nézd meg a minaretet. Mehetsz Egerbe is, ott is van egy . Kettő van Magyarországon. De a youtub-ba beírod, és megnézheted a minaretet. És valóban olvasd újra a könyvet.
2013. márc. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sorold fel Bornemissza találmányait!


[link]

Dobó megmutatta Gergelynek a várat és azt is, hogyan készítik a bombát.

Gergely szerint a bombába rézporba kevert olajos csepűt, vasport és ként kell tenni, így nagyobb hatásuk van az ellenségre.

Dobó átadta neki az embereket, hogy ezek alapján készítsék el a többi bombát.

Itt kezdődnek Gergely "találmányai, amelyeket az Egri vár védelmében készíttetett, ha figyelmesen elolvasod az Eger veszedelme és a Holdfogyatkozás c. részt, sorban megtalálod őket.


Egyébként, ha nem tudod, hogy Miklós és Éva miért érkeztek Szalkay uramhoz, mi célból, akkor te nem is olvastad el a könyvet.

Sajnálom, ha te be akarsz bennünket csapni, többet nem segíthetek.

2013. márc. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindent és tényleg kiolvastam a könyvet( bár lehet nem vagyok túl meggyőző és alaposabbán át kellet volna olvassam a művet) Bornemissza találmányai közül is tudtam párat pl. Cserépbögrék tüzes kerék csak azt mondták 4db kell és annyit nem tudtam.a minaretet is megtaláltam a könyvben de köszi a kommentet.a többit is megtaláltam vagy neten vagy a műben. De egyet még mindig nem

találok. Mekcsey debrecenbe érkezik tudom hogy török bálint házába érkezik meg hogy az ő felesége lakik ott még stb. De ki számára van megdöbbentő híre? Tényleg köszi mindent

2013. ápr. 1. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó. A válaszaidból látom, hogy tényleg elolvastad.

De tudod, ma már nem tudom, hogy hányadik vagy, aki vagy az Egri csillagokban, vagy a Kőszívű ember fiaiban kér segítséget.


Nemrég fejeztem be egy kérdésre a választ a Kőszívű ember fiaiból, és csak annyit kaptam válaszul, hogy megírtam helyette a fogalmazását, hogy "köszi".

Ettől egy kicsit lelombozódtam.

Ne haragudj, de ez most nálad csapódott le.


Szóval Debrecenben Törökék laktak, az asszony és a két fiú. Itt lakott Gergely is, és őt látogatta meg Mekcsey.

A megdöbbentő hír pedig az volt, hogy tudtul adta Gergelynek Cecey Éva közelgő esküvőjét.


[link]

2013. ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze, ha valaki megír egy fogalmazást és annyit kapsz rá hogy köszi az nem túl kedves és eléggé le tudja lombozni az embert. És tejesen megértem hogy rosszab kedved volt meg minden. mindenesetre köszi a segítséget. Meg mindent. Szép napot!
2013. ápr. 2. 16:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!