Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén szeretnék az OE-KGK-ra...

Dkriszta kérdése:

Idén szeretnék az OE-KGK-ra menni Székesfehérvárra műszaki menedzser szakra. Érdekelne, hogy milyen az iskola, illetve, hogy mennyire "női" szakma ez?

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha igazán komoly szakember akarsz lenni, gyorsan elfelejted ezt a szakot és ha a műszaki területek érdekelnek, mérnökire mész. Ha a közgáz, akkor meg pénzügy számvitel szak.
2013. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod!

de sajnos már jelentkeztem erre a szakra illetve nemzetközi gazdálkodásra.

egyébként miért gondolod, hogy komolytalan?

2013. ápr. 3. 19:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert mérnöki ismeretek alapjait és közgáz alapjait tanulják, igazából egyikbe sem mennek bele mélyen, hogy a lehető legalaposabb tudást megszerezzék. Meg lehet belőle élni, rokonom is ilyenen végzett, viszont már ő is 1-2 év után másoddiplomázni akart egy mérnöki mesteren, de mivel köze nincs hozzá el se kezdte csak jelentkezett. Én úgy tapasztalom, hogy egyetemi berkekben azt mondják ez másoddiplomának kiegészítésként tökéletes, de erre alapozni nincs sok értelme.
2013. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nemzetközi gazdálkodásról annyit, nekem is pont ez és gépészmérnöki között kellett egyszer választanom, és gépészmérnökit választottam és áldom az eszem azóta is:)

Önmagában véve szerintem több értelme van, mint a műszaki menedzsernek.

2013. ápr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen. :)

nem igazán mertem gépészmérnökire jelentkezni mivel lányból vagyok és nem tudtam milyen esélyeim lennének a szakmában nőként. ezért gondoltam erre a kettőre.

2013. ápr. 4. 07:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!