Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment szakra fogok felvételizni két év múlva. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

És azt akarom, hogy a töri közép és a német emelt adja az érettségi pontjaimat, mellé a választott tantárgy angol lenne, és van angolból és németből is középfokú nyelvvizsgám.

Akkor az hány pontot jelent, ha most az egyszerűség kedvéért úgy vesszük, hogy több pontot kapok duplázással?

Ugyanis azt hallottam, ha nyelvből emelt érettségim van és azzal felvételizek, akkor azért a nyelvéért nem jár külön nyelvvizsgapont.


2013. márc. 23. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Én kb. 4 éve felvételiztem (2009.) és akkor még úgy volt, ahogyan leírtad. Ha most sem jár többletpont az emelt németért, ha nyelvvizsgád van, akkor szerintem sokkal előnyösebb lenne számodra, ha az emelt töriben gondolkoznál.

Így ha németből középszinten csinálnál egy jó érettségit (kb. 85-90%) és töriből is jó eredményt érnél el, akkor több esélyed lenne.

Hozzá teszem, 2 év nagyon sok idő, addig még csomó minden megváltozhat. Azt sem tartom kizártnak, sőt, valószínű, hogy addigra már nem lesz finanszírozott gazdasági képzés.

Persze drukkolok neked, hogy ne így legyen!

Remélem tudtam segíteni!

2013. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A jelenlegi szabályozás szerint valóban egy nyelvért csak egy jogcímen kaphatsz többletpontot, tehát vagy az emelt szintű, vagy a nyelvvizsga.

Bár ki tudja, hogy addig még mi hogyan változik, lehet újra visszahozzák a felvéli vizsgát, ki tudja...

2013. márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!