Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egészségturizmus trendjei?...

Az egészségturizmus trendjei? Mit jelent ez pontosan? Esetleg aktuális trendek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 21. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon?
2013. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Wellness hotelek, központok.
2013. márc. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyílván gyógyfürdők (hozzákapcsolódó wellness) és fogorvos ill. plasztikai sebészet a mainstream.
2013. márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Trendek: Vissza a gyökerekhez-elv markáns érvényesülése,

Specializáció:

• A célcsoportok szűkítésének „kényszere”, Az utazók előtérbe helyezik a fenntarthatóságot az utazási mód, szálláshely, szolgáltatások kiválasztása során. Felhasználó-barát all-inclusive website-ok a célcsoport szűrőjeként működnek,

Árazási rugalmasság Hiteles utazási élmény iránti vágy egyre erősebb.

Spa-k, fürdők esetében:

• főként a középosztályt célozzák meg

Vendégigények:

• Rövid idő alatt a kezelések hatásának maximalizálása helyi hagyományokhoz illeszkedő kínálat

Trendek:

• Az egészségtudatosság és a megelőzés egyre nagyobb hangsúlyt kap mind a hétköznapi életben mind az úticélok kiválasztásában A felhasználók jelentős tudásbázissal rendelkeznek az internetnek köszönhetően.

A három fő régió – Európa, Észak-Amerika, Ázsia – eltérő jellemzői:

• Európa víz jelenléte elengedhetetlen Észak-Amerika (day spa): életstílus, test és lélek harmóniája. Ázsia: tradícionális kezelések, természetgyógyászati elemek.

A jövő fürdőinek vendégigényekre alapozott tervezési alapelvei I.

• Misztikusság a szolgáltatásokban már nem trend – átláthatóságot kell biztosítani. Más, távoli kultúrák megismerését támogassa a fürdő. A spa-élmény hazavitele. A tradicionális vízalapú kezelések újra reneszánszukat élik. Az internetben rejlő lehetőségek fokozottabb kihasználása. Blogok, fórumok

A tervezési alapelvei II.

• Örök favoritok: meleg kezelések, tradicionális kínai medicina, szépészet, és újdonságként a medical-wellness Design egyre nagyobb hangsúlyt kap – fontos az autentikusság Vissza a természethez.

Magyarországi helyzet

Kiváló adottságok a hazai fürdők fejlődéséhez:

• Gyógyvízkészlet, a gyógyturizmusunk és a gyógytényezőkre alapozott rehabilitációban nyújtott szolgáltatásaink jó a híre.

• Fogászati turizmus

• Fejlett gyógyszeripar és kutatási háttér.

• Nő az esztétikai, plasztikai sebészetet igénybe vevők száma.

• Wellness-turizmus fejlett infrastruktúrával, növekvő hozzáadott egészségügyi szolgáltatásokkal rendelkezik

• Kulturális és eseményturizmus a tudás és adottság gazdasági előnyének és kihasználása

A sikeres fürdőfejlesztés kulcsszavai:

• Brandépítés, Specializáció, pozicionálás, Markáns, megkülönböztető internetes fellépés, Bio-Öko – természetesség, Rugalmasság – testreszabottság a kezelésekben.

2013. márc. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából egész pontosan így szól a téma: wellness turizmus trendjei nemzetközi kontextusban. Ezt érdemes még leszűkíteni és specializálódni egy valamire vagy akár egy egészként is vehetm már kész témának? Amit az utolsó írt, az gondolom akkor nagyjából körbe is foglalja, tehát a különböző országok/kontinensek vonatkozásában kell megközelíteni, hogy hol mi az elsődleges szempont és mit tartanak fontosnak?

Ill. van egy másik téma, ami tetszik: Holisztikus egészségturizmus, komplex alternatív módszerek. Itt gondolom a különböző kezeésekről kell írni. Melyiket választanád?

2013. márc. 22. 09:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Én írtam a hosszú választ Neked. Én most vagyok végzős egészségügyi szervező szakon, egészségturizmus szakirányon. Te?? ÉN a második témát választanám...
2013. márc. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem még csak választanom kell a szakdolgozat témám, ( turizmus szakon egészségturizmus szakirányon),eredetileg a borturizmus és borterápia (balatoni régióban vizsgálva, kiterjedve az Anna Grand hotel vinoterápiájára és gyökereire) volt az ötletem, mert elöször csak nagyon kevés és gáz témát kaptunk és így az egyedi témára gondoltam. Most viszont megkaptam az összeset és ebben olyan jók vannak, h alig tudok választani. Szeretném jó konzulenssel is írni, akinek van neve és ismertsége a szakmában. Vagy szerinted ez lényegtelen? Miért választanád a második témát? Nekem is szimpatikus nagyon, ezért is szúrtam ki magamnak:) De még nem vagyok belekutakodva:) Amúgy köszi a hosszú választ:)
2013. márc. 22. 16:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért választanám a második témát mert ott írsz egy általános bevezetést ún történeti rész, kialakulás stb. Eljutsz napjainkig, itt részletesed hogy milyen terápiák vannak. Saját kutatást csinálnék, akár arról hogy milyen korosztály milyen terápiát, milyen hatásfokkal megelégedettséggel, milyen finanszírozással és hol vett igénybe. Ebből csinálnék statisztikák grafikont, a következtetést meg még nem tudhatom.....ja és összevetném az egészségügyi adattárban található éves statisztikákkal. Ebből primer és szekunder kutatást végezni...az első témád sokkal inkább lehetőségek..azt nehéz konkrét kutatásra kimutatható adatokra fordítani.
2013. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam...lehet, ezt választom akkor. Köszi még1x!
2013. márc. 23. 10:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!