Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az első úszás órán mit szoktak...

Az első úszás órán mit szoktak csinálni?

Figyelt kérdés

Jövő héten megyek elöszőr úszásra,és szeretném tudni,hogy mivel kezdik az úszásórát,ha nem tudunk úszni.Én ilyen feladatra gondoltam:le a víz alá,hogy szokjuk ezt a közeget.

Hetente egyszeri 25 percen kell részt vennem az ilyen foglalkozáson,és így kell megtanulnom úszni.


2009. szept. 16. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Első órán inkább a technikát modnják el, gimnasztika van (alapos bemelegítés, és ez lesz is minden óra előtt)

esetleg láblógatás, ismerkedés a vízzel, fröcskölés..

Aztán fokozatosan egyre többet leszel vízben, kapsz majd labdát, deszkát, azzal kell siklani, fenntartanodmagad, majd az nélkül síklani és úszni.

Azonnal nem dobnak a mély vízbe

2009. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

hát ilyen légzéses technikákat,

víz alá merülni és a levegőt ki fújni..

szóval ilyen egyszerű hasonló dolgokat:)

2009. szept. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első uszás órám olyan volt, hogy bedotak a mély vízbe, hogy usszak! Én am. tavon tanultam úszni magamtól!
2009. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nekem nem egyszerű víz alá merülni,mert nem szeretem azt,amikor nem tudok levegőt venni.Úgy gondolom,hogy nekem enyhe hidrofóbiám van.Az oko,amik miatt ezt feltételezem:voltam strandon,de nem mertem eltávolodni a medence szélétől,mert féltem,hogy elesek,mert elvesztem az egyensúlyomat.Akikkel mentem,azok közül egy ember megtanított volna siklani,de én az elején fogtam a medence szélén lévő vízelvezető csatorna lyukacsos fedelét.Ugyanez az ember átvitt a medence másik oldalához,de eközben erősen kapaszkodtam a nyakába.

2009. szept. 18. 16:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!