Jártas valaki közületek a felsőoktatással kapcsolatos törvényekben?
8 féléves alapképzésben szereztem már egy diplomát, a maradék 4 félév államilag finanszírozott féléveimet nem használtam még fel. Az lenne a kérdésem azokhoz, akik jártasak a törvényekben, vagy esetleg tapasztalatuk van ezzel kapcsolatban, hogyha jelentkeznék osztatlan képzésre, ott felhasználhatnám szabadon a rendelkezésemre álló 4 államilag támogatott félévemet? Úgy tudom, csak azonos képzési ciklusban nem használhatom már fel, de így, osztatlan képzésben igen?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!
Miért nem olvasol egy kicsit utána?
Aki a korábbi felsőfokú
tanulmányai során nem használta fel a 12 államilag finanszírozott (most már állami
ösztöndíjas) félévét, az az új felsőoktatási szabályozás alapján azonos képzési szinten (azaz
alapképzési szakon) igénybe veheti a fel nem használt féléveit. Tehát, ha valaki 6 félév
alatt óvodapedagógus végzettséget szerzett államilag finanszírozott formában, az további
6 félévet igénybe vehet állami ösztöndíjas képzésben, így csupán 2 félévet kell önköltséges hallgatóként befizetnie"
Köszönöm a válaszokat! Igazából utánanéztem már, csak megerősítésre volt szükségem, mert még a volt iskolám tanulmányi osztályán dolgozó sem tudott konkrét választ adni anno, csak annyit, hogy "hát akkor a jogszabály szerint valószínűleg 4 félévet lehet osztatlan képzésben még államilag finanszírozott képzésben tanulni".
Ezért tettem fel a kérdést, hátha valaki a gyakorlatban már csinált ilyet (mert általában bsc után msc-re mennek, nem osztatlanra). Illetve még arra lennék kíváncsi, hogy tegyük fel felvesznek államilag finanszírozottra a pontszámaim alapján, és akkor ha lejárt a támogatott félévek száma, automatikusan átkerülök költségtérítésesre, vagy nálam is figyelembe vehető a tanulmányi átlag és bent maradhatok államin?
Illetve: úgy tudom, idei tanévtől aláiratnak a hallgatókkal egy papírt, miszerint a képzési idő x-szeresét itthon fogják ledolgozni, máskülönben ki kell fizetniük a képzésüket. Ha én közben abbahagyom az egyetemet, és külföldön folytatom, akkor ki kell fizetnem a képzésemet, vagy mivel nem szereztem itthon diplomát, így nem kell?
Bocsánat, ha megint alapkérdések, de kíváncsi lennék, hogy valakinek van-e már ilyenben gyakorlati tapasztalata.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!