Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha 31 évesen...

Mit tegyek, ha 31 évesen rájöttem, pályát szeretnék módosítani, de pénzem nincs tanulmányokra?

Figyelt kérdés
Miért ilyen drága ma itthon tanulni? Ok, első diploma (államilag finanszírozott), első OKJ-s képzés ingyenes. De ennyi? Ha valaki szeretné átképezni magát, akkor az minimum, OKJ-s szakmák esetében 2-300.000 Ft? A másoddiplomáról pedig ne is beszéljünk. Munkanélküli központ nem hiszem, hogy támogatná a tanfolyamomat, mert már részt vettem egy általuk támogatott nyelvtanfolyamon, kb. 10 éve. Mit tanácsoltok? Tudtok esetleg olyan suliról, képzésről, ami ingyenes? Sok minden érdekelne, pl. alternatív orvoslás, kineziológia, pszichológia. De sok más terület is. A lényeg, hogy a szakmámban nem szeretnék dolgozni, mert még a víz is lever, ha arra gondolok, hogy vissza kell mennem dolgozni.
2013. febr. 24. 15:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Milyen alapképzésre gondolsz? Mármint főiskolára vagy egyetemre? De már van diplomám, így nem lenne ingyenes, nem?
2013. febr. 24. 16:34
 12/20 anonim ***** válasza:
De bizony lenne! :)
2013. febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Bocsi, de bővebben? :-)
2013. febr. 24. 16:47
 14/20 anonim ***** válasza:
Mindenkinek 12 félévet támogat az állam és mivel te költségesen végezted el az egyetemet, így neked még maradt kemény 12 féléved!
2013. febr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Vagyis 6 évet tanulhatsz ingyen!
2013. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy a másoddiploma mindenképp fizetős, függetlenül attól, hogy az elsőt saját költségen vagy állami költségtérítéssel szerezted-e meg. Ez tutira így van?
2013. febr. 24. 17:04
 17/20 anonim ***** válasza:
Igen. Ha költségtérítésesként tanultál, akkor még nem használtad el az államilag támogatott féléveidet,tehát nyugodtan jelentkezz!
2013. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

47. § (1) Egy személy - felsőoktatási szakképzésben, alapképzésben és mesterképzésben összesen - tizenkét féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat magyar állami (rész)ösztöndíjas képzésben (a továbbiakban: támogatási idő). A támogatási idő legfeljebb tizennégy félév, ha a hallgató osztatlan képzésben vesz részt és a képzési követelmények szerint a képzési idő meghaladja a tíz félévet.

(2) A doktori képzésben részt vevő hallgató támogatási ideje legfeljebb hat félév.

(3) Egy adott fokozat (oklevél) megszerzéséhez igénybe vehető támogatási idő legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint az adott tanulmányok képzési ideje. Az adott szak támogatási idejébe az azonos szakon korábban igénybe vett támogatási időt be kell számítani. Ha a hallgató az így meghatározott támogatási idő alatt az adott fokozatot (oklevelet) nem tudja megszerezni, a tanulmányait e szakon önköltséges képzési formában folytathatja akkor is, ha az (1) bekezdés szerinti támogatási időt egyébként még nem merítette ki, feltéve, hogy az intézmény rendelkezik szabad kapacitással.

(4) A fogyatékossággal élő hallgató támogatási idejét a felsőoktatási intézmény legfeljebb négy félévvel megnövelheti.

(5) A hallgató által igénybe vett támogatási időnek minősül minden olyan félév, amelyre a hallgató bejelentkezett.

(6) A támogatási idő számításakor nem kell figyelembe venni

a) a megkezdett félévet, ha betegség, szülés vagy más, a hallgatónak fel nem róható ok miatt nem sikerült befejezni a félévet,

b) a támogatási idő terhére teljesített félévet, ha megszűnt a felsőoktatási intézmény anélkül, hogy a hallgató a tanulmányait be tudta volna fejezni, feltéve, hogy tanulmányait nem tudta másik felsőoktatási intézményben folytatni,

c) azt a félévet sem, amelyet tanulmányai folytatásánál a felsőoktatási intézmény a megszűnt intézményben befejezett félévekből nem ismert el.

(7) A magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte, azzal, hogy aki egy képzési ciklusban magyar állami (rész)ösztöndíjas képzésben tanulmányokat folytat, ugyanazon képzési ciklusba tartozó további (párhuzamos) képzés folytatása esetén a támogatási időből félévente a párhuzamosan folytatott állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzések számának megfelelő számú félévet le kell vonni.

(8) Ha a hallgató kimerítette az e §-ban meghatározottak szerint rendelkezésére álló támogatási időt, csak önköltséges képzési formában folytathat tanulmányokat a felsőoktatásban.

2013. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2013. febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, erről nem is tudtam.
2013. febr. 24. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!