Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi megszerzéséhez...

Az érettségi megszerzéséhez minden tárgyból el kell érnem a 2-est (tehát 20%-ot)?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy középiskolában például évet kell ismételnem, ha valamelyik tárgyból nem érem el a kettest.

Érettséginél ugyanez van, vagy akár azt is beírhatják a bizonyítványba, hogy "15% kettes"?


2009. szept. 5. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden tárgyból el kell érned a 2-est.

Nem tudom mennyire vagy képben, de pl. ha matekból nincs meg a 20% írásbelin, de elérted a 10%-ot, akkor ott pl. mehetsz szóbelizni, hogy elérd.


Ha valamiből nem éred el a 2-est, akkor abból a tárgyból ősszel újra kell érettségizned.

2009. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha érettségin nem éred el a kettest, akkor újra kell majd érettségizned ősszel, és ha akkor sem sikerül, akkor megint tavasszal, és így tovább.

20%-tól kettes, hacsak 2 év alatt nem változott a ponthatár.

Ha az évi végi jegyeid 12-ben nem jók, megbuksz, akkor nem is mehetsz érettségizni az adott tárgyból.

2009. szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést te komolyan gondoltad?! Ha egyszer van egy minimum, 20%, akkor hogy gondolod, hogy mégsincs? Ha a minimum alatti teljesítményre is adnának bizonyítványt, akkor nem is kéne vizsgázni!
2009. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A következő van: jelenleg 2 érettségi tárgyból van középszintű előrehozott érettségi vizsgám, mint 90% feletti. Az egyetem, ahova jelentkeznék, épp ezt a két tárgyat számítja be. Ezek alapján nekem 384, további 50 többletpont; azaz összesen 434 pontom lenne a felvételin. Ez a pontszám nekem elég, és teljesen független attól, hogy a másik három érettségi tárgyam hogy sikerül. Ennélfogva nem is akarok sokkal többet tanulni rá, mint amennyi kell az érettségi bizonyítványhoz. Ezért érdekel, hogy mi az elégséges feltétele a bizonyítványnak.
2009. szept. 5. 22:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehetséges-e tehát az, hogy valaki egyesre érettségizik? Megkaphatja-e az érettségi bizonyítványt így is?
2009. szept. 5. 22:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem mondod komolyan! És te készülsz egyetemre? Érettségizni azt jelenti, hogy LETENNI A VIZSGÁT! Sikeresen letenni. Ha egyesre érettségizett valaki, akkor nem érettségizett! Mégis mi lenne akkor a kritérium? El se menjen csak kérje a bizonyítványát? Vagy menjen el és közölje a kérdésre, hogy "nem tudom", és úgy tartsa a markát a bizonyítványáért? Az érettségi nem két tantárgyból van, akkor se, ha neked a felvételihez csak annyi kell, általában egyébként mind az ötnek az átlagát kérik, az érettségi egy bizonyítvány arról, hogy öt tudományterületen megszerezted az általános műveltséghez, tájékozottsághoz, jártassághoz szükséges alapismereteket legalább 20%-os szinten.
2009. szept. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem azért a jó pénzért, de már leírtuk az elején, ha nincs meg a 20%, akkor nincs érettségi, újra kell menned az adott tárgyból ősszel, és addig mész, amíg meg nem lesz a kettes.
2009. szept. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy teljesen sötét (márpedig 434 ponttal annyira nem lehetsz), akkor nulla felkészüléssel is garantált legalább a hármas. De nagyon nagy butaság lenne konokságból kettest kapni mindenre, ha egyszer jók a képességeid. Főleg ha egyszer kéne egy másoddiploma és másik tárgyat kéne beszámíttatnod. Vagy megbuksz az egyetemen háromszor egy tárgyból és kivágnak az egyetemről, újra kell felvételizned, de addigra megváltoznak a követelmények. Nem is értem, hogy gondolkozhatsz ilyen hülyeségen.
2009. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!