Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A műszaki menedzserek diplomáj...

A műszaki menedzserek diplomájában mi szerepel?

Figyelt kérdés
SOk helyen olvasom, hogy a műszaki menedzser új neve gazdálkodási mérnök lesz, ezek közül mindegyik szerepel vagy csak az egyik, illetve gondolom még a szakirány is.

2013. febr. 8. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Már ezeket is mérnököknek nevezik? Szégyen ez ránk nézve. Kíváncsi vagyok mikor vezetik be a bölcsészmérnök képzést is.
2013. febr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

A műszaki menedzser a kamu netovábbja.

Egy vegyészmérnöktől idéznék, aki most HR-s, olajfinomítóban csinálja a felvételi meghallgatások szakmai részét. "Mondjuk ha valaki műszaki menedzser az már rögtön hendikeppel indul, mert az se nem műszaki, se nem menedzser."

Nekem jár műszaki menedzser szakra volt osztálytársam. Tanulnak alapvető elektronikát, de közel sem olyan szinten, mint mi (villamosmérnöknek tanulok). Hablatyolnak nekik valamit az ilye különböző mechanikus szerkezetekről, de közel sem annyit, mint egy gépésznek vagy járműmérnöknek. Van kémiájuk, ami meg sem közelíti a vegyész szakot és informatikájuk, ami közelebb áll a középsulis infóhoz, mint a mérnökinformatikus képzéshez.

Ez volna a tanulmányok 40%-a. A maradék hatvan "gazdasági és humán ismeretekből" áll, ami (félre a szakmai sovinizmust) meg sem közelíti a Corvinus, vagy a BGF gazdasági szakjainak színvonalát.

A műszaki menedzserek matekja messze alatta marad, akár a mérnöki, akár a közgazdász mateknak.

Első képzésnek haszontalan. Második diplomának nagyon hazsnos tud lenni. Egy gépész/villamos/informatikus/vegyész mérnök pár év rutinnal a háta mögött megcsinál magának egy műszaki menedzser képzést és mehet reklámozni a cégét.

2013. febr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lol.Bme-n lehet ilyen máshol nem.Köszönjük véresszájú mérnök Úr.
2013. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem, hogy az ismerősöm azt mondta volna, hogy a BME-s műszaki menedzsereket nem veszi fel, a többit meg igen...


Nyilván hazudik és nem ért a munkaerőpiachoz, elvégre csak kőolajfinomítókba veszi fel a szakembereket, már jó tíz éve.


Miért is vagyok véresszájú?!

2013. júl. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és hisztériázhatsz nyugodtan, akkor is egy HR-s ember szájából hallottam, hogy "A műszaki menedzser az hendikeppel indul, mert se nem műszaki, se nem menedzser".
2013. júl. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jah,akkor csak poénból tanulom ugyanazt az anyagot mint az építőmérnökök és csak poénból van 3x annyi matekom.Tényleg csak viccből 2/3-a a képzésnek ua. mint egy építőmérnöké.

Már megbocsáss,de nem én kezdtem oltogatni ezt a szakot,hanem Te!Szóval ha valamihez nem értesz,akkor inkább maradj csendben,nem kell másokat is félrevezetned a hülyeségeiddel.Jah,igen.Hr.Tudod mi jut eszembe róla.Üresfejű cicababák és hülyegyerekek.Ha már nála ez így működik.Oda se mennék dolgozni,ahol ilyen hülye a hr-es.Magáról állít ki szegénységi bizonyítványt a cég.Mellesleg én korrepetálom matekból a mérnököket.Szóval majd,ha tapasztaltabb leszel munka terén,akkor talán beszélgethetünk érdemben a kérdésről.Szép napot!

2013. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha meg mérnököt keresnek,akkor miről is vitatkozol.Ne keverjük már össze szakokat,ha egy mód van rá.Ezzel az erővel egy pénzügyi területen indul skalpal a mérnök.
2013. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Jah,igen.Hr.Tudod mi jut eszembe róla.Üresfejű cicababák és hülyegyerekek.Ha már nála ez így működik"

Egy jó ötvenes fickó, vegyészmérnök, műszaki tudományok doktora, amúgy a tipikus régimódi Mérnök Úr, egyszerű, de szép öltönyben, jár színházba, hangversenyre, stb.

Nem mellesleg egy nagyon rendes ember, NINCS JOGOD így beszélni róla.


"Oda se mennék dolgozni,ahol ilyen hülye a hr-es."

Veled ellentétben nem az.


"Magáról állít ki szegénységi bizonyítványt a cég."

A cég a Magyar Olaj- és Gázipari Nyilvánosan működő Részvénytársaság, közismertebb nevén a MOL. Talán már hallottál róluk.

Egyébként van abban valami, amit mondasz, a MOL tényleg egy olyan gazdaságilag és politikailag jelentéktelen cég, aki megengedheti magának, hogy tíz éve egy ilyen hülyegyerek intézze a felvételt. Mondjuk kétségtelenül azért a kőolajfinomító egy kifejezetten jelentéktelen munkahely, még az amúgy sem túl jelentős MOL-on belül is.

2013. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. júl. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Mérnök hr pozícióban.Gratula neki.

Mol,közel olyan szar,mint pl. a közgép.

Látom csak trollkodsz.Nincs több hozzáfűznivalóm.

Aki ismeri a szakmát,az tudja,hogy ér annyit mint egy mérnök.

2013. júl. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!