Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegedi Tudományegyetemen...

Szegedi Tudományegyetemen pályázhatok rendszeres szociális ösztöndíjra ha önköltséges vagyok?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy elég sok pontom lenne ( árvának minősülök, messze lakom, stb. stb) de nem tudom, hogy így, hogy költségtérítésesen vagyok jár-e. Mert én úgy tudom, hogy ez egy olyan ösztöndíj amire pályázhatnak a költségtérítésesek is, viszont az űrlap egy pontja elbizonytalanított:


"Nyilatkozom, hogy első alkalommal létesítettem államilag támogatott teljes idejű felsőfokú szakképzésben, vagy alapképzésben, vagy egységes, osztatlan képzésben, vagy mesterképzésben hallgatói jogviszonyt, amelyre első alkalommal jelentkeztem be és (a pontrendszerben foglaltak, a ponthatár figyelembevételével) kérem az alaptámogatás megállapítását részemre."



2013. jan. 30. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alaptámogatás és a szociális ösztöndíj nem ugyanaz. Az alaptámogatást csak államis hallgató kaphatja meg, aki az 1. aktív félévében van és a szociális ösztöndíjnál be van "kategorizálva" (nagycsaládos stb stb). Mert ugye vannak a kategorizált illetve az egyénileg meghatározott. Meg az alaptámogatás az csak 1 havi összeg, a szoctám meg egy szemeszterre szól.

A lényeg: alaptámogatást nem kaphatsz, mert nem vagy államis és nem az 1. aktív félévedben vagy. De szoctámot igényelhetsz.

2013. jan. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megkérdezhetem, hogy honnan tudod, illetve mennyire tudod biztosan? Mert van aki azt írja, hogy még szociális ösztöndíjat sem pályázhatom meg.
2013. jan. 31. 00:09
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos az ehök oldala szerint nem pályázhatok... :/


Ki jogosult a rendszeres szociális ösztöndíjra?


Szociális juttatásra jogosult hallgató, aki a teljes idejű felsőfokú szakképzésben, alap- és mesterképzésben, illetve egységes, osztatlan képzésben, valamint doktori képzésben vesz részt államilag támogatott képzési formában, vagy tanulmányait államilag támogatott képzési formában kezdte meg és az adott szakon, szakképzésben megkezdett féléveinek száma alapján jogosult lenne államilag támogatott képzésben való részvételre (a gyakorlatban ez utóbbi lehet például az államilag támogatott képzési formából költségtérítéses képzési formába átsorolt hallgató, ha tanulmányait államilag támogatott képzési formában kezdte meg, és megkezdett féléveinek száma alapján jogosult lenne államilag támogatott képzésben részt venni).

2013. jan. 31. 00:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nem oda járok ahol te, de nálunk tanulmányit, szociális támogatást és alaptámogatást csak államisok kaphatnak.
2013. jan. 31. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
költségtérítéses hallgatók nem kaphatnak szociális ösztöndíjat
2013. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!