Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályaválasztás: erdőmérnök /...

Pályaválasztás: erdőmérnök / gépészmérnök / vegyészmérnök?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok de még biztosra nem döntöttem. Az alábbiakon gondolkozok: erdőmérnöki, gépészmérnöki és vegyészmérnöki. Főleg az első kettő érdekelne. Akinek van tapasztalata az kérem válaszoljon az alábbi kérdésekre. Mennyire nehezek a fenti szakok, mennyire versenyképesek a diplomájuk, mennyit kell tanulni rájuk illetve melyikkel lehet a legkönnyebben elhelyezkedni és melyikkel lehet a legjobban keresni/megélni? Erdőmérnökit Sopronban (NYME), Gépészt Pesten (BME) és Győrben (SZE) a vegyészt pedig Veszprémben (Pannon Egyetem)néztem ki.

2013. jan. 28. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Sztem az erdőmérnük felejtős. A másik kettőből válassz.
2013. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gépész és vegyész szakkal több lehetőség áll előtted. Mindkettő versenyképes diploma, ahhoz hogy olyan diplomát kapj, amiben szerepel a mérnök szó, azért vért kell izzadni min. kb 4 évig(ha beéred a bsc-vel). Gépésszel talán könnyebben lehet elhelyezkedni meg tágabb területeket fed le. BME, SZE, PE mind jó választás. PE-nek nagyon régi és erős a vegyész képzése. Ha a gépész irány érdekel, akkor érdemes figyelembe venned, hogy merre szeretnél majd elhelyezkedni, nekivágni az életnek. Értelemszerűen, ha Pest érdekel, akkor BME előnyösebb, de ha nyugati régió és Győr, akkor célszerűbb ott tanulni. Én SZE-n tanulok gépészként, vért izzadok keményen, bulizás nincs úgy, hogy úgy jöttem még középsuliból, hogy emelt matek meg fizika, plusz országos szakmai versenyeken bent voltam első 10-ben. Tehát gatyát felkötni, de ha igazán érdekel és elszánt vagy akkor el lehet végezni, és nyilván meg is lesz a gyümölcse utána.
2013. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
én a gépészetet mondanám mert az erős szakma.De ha rám hallgatsz akkor előbb a gépgyártástechnólógiára mész(mérnök alatt legerősebb képzettség) lényegében arról szól hogy amit a mérnök kitatalál te megcsinálod.De kérdem én ha mész mérnökire hogy akarsz valamit megtervezni ha nem tudod gyakorlatban hogy cisnálod meg? én ajánlom hogy kezd ezzel mert ezt is majd ha tovább tanulnál akkor beszámítják az egyetemi félevekbe és van gyakorlatod ami nagyon fontos ma!
2013. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Erdőmérnöknek ne menj, az utóbbi kettővel jól jársz, de tényleg nagyon sokat kell tanulni!( a gimivel össze sem hasonlítható!)De megéri!!! Szerintem menj el egyből egyetemre, ne halogasd a továbbtanulást, majd nyáron elmész gyakorlatra, és ott is tapasztalsz. :)
2013. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Én erdőmérnökire járok és nem tudom miért mondjátok hogy ne menjen erdőmérnökire,a végzettek 1 hónapon belül találnak állást,ráadásul az utolsó kettővel ellentétben ez euromérnöki diplomát ad szóval kint lazán elhelyezkedsz vele(nem 1 ilyen embert ismerek).

Nehézség az 1 szinten van a BME-vel kb.

Viszont ezzel fogsz a legkevesebbet keresni,míg az utóbbi 2-re a pályakezdő nettó 200 000 HUF,a pályakezdő erdőmérnökök többnyire 120-130 ezret keresnek.

De ha karrierista vagy és nem érzel magadban elhivatottságot akkor ne gyere ide;ez a szakma nem arról szól hogy fel fel az egekig törni a karrierben és hülyére keresni magad (bár sajnos ez jellemző),hanem a természet szeretetéről és szolgálatáról.

2013. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Érdekelne, hogy végül hogyan döntöttél! :)))
2013. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök SZE lett végül :)
2014. febr. 2. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!