Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim lehetnek...

Milyen lehetőségeim lehetnek ilyen kilátásokkal?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsőéves vagyok Ipari termék és formatervező mérnök szakon. Azért jöttem ide mert ez érdekelt a legjobban, és ezt csinálnám szívesen.

Viszont, a napokban elgondolkodtam, hogy mi lesz a helyzet majd az elhelyezkedésnél. Úgy tudom, Magyarországon nem annyira elterjedt ez a dolog, és félek hogy hiába szeretem ezt csinálni, Magyarországon esélytelen, hogy elhelyezkedem ilyen munkakörben. Érdemes, ez mellé elvégezni majd egy gépészmérnöki msc-t is? Vagy mire odajutok ez a szakma is telített lesz?

Tudom egyébként, sokan azt fogják mondani, hogy menjek külföldre, de sajna ez a diploma utáni 7 évben nem lesz megvalósítható. Köszönhetően a tavalyi felsőoktatási módosításoknak. -.- Van valakinek valami jó javaslata?


2013. jan. 21. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Simán elmehetsz külföldre, hiszen csak az a követelmény, hogy a végzést követő 20 éven belül bármikor összejöjjön a képzési idő kétszeresének megfelelő időtartamú hazai munkaviszony, nyilván akárhány részletben. Szóval ha kimész pár évre, utána nyugodtan visszajöhetsz, sőt, ha nagyon bejön a külföldi misszió, akkor kint is maradhatsz és az ottani fizetésedből lazán kifizetheted azt az összeget, amit kell. Emellett jelenleg tárgyalnak a hallgatói szerződésekről, előfordulhat, hogy enyhébbek lesznek a feltételek, (pl. kevesebb időt kell ledolgozni itthon) ráadásul kormányváltás esetén az új kormány lehet, hogy eltörli a hallgatói szerződést.
2013. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!