Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor lenne jobb tanulni:...

Mikor lenne jobb tanulni: aznap, mikor feladják a leckét, vagy egy nappal a következő óra előtt? Melyiket alkalmazzam, hogy tényleg eredményes legyen?

Figyelt kérdés
Én az elsőt szoktam, de úgy emlékszem, h régen azt mondták, hogy jobb lenne még aznap megtanulni - persze úgy, h aztán az óra előtti nap még átnézed.
2009. aug. 30. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én gimis vagyok, és örülök ha másnapra meg tudok tanulni, nemhogy még az aznapit is... volt olyan nap, mikor du. 4től éjjel 2ig tanultunk, 2,5 óra szünettel, aztán keltünk reggel 5kor és még sulikezdésig. :S
2009. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a módszerem (feltéve ha van időm), hogy suliba nagyon figyelek za órán és az alapok megragadnak a fejembe, aztán hazamegyek és olvasgatom, majd a következő óra előtti nap délutánján megtanulom teljesen, valamint reggel a buszon ill. szünetben átnézem.

Kitűnő vagyok, szóval nekem bevált a módszerem. (ja és így könnyű tanulni, mert nem az utolsó nap hallasz először az I. világháborúról vagy a villamos áramról esetleg az állati reflexeről, hanem többször hallod és jobban megragad)

2009. aug. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Figyelsz az órán!

2. Átolvasod figyelmesen óra után!

3. Otthon kétszer figyelmesen átolvasod!

4. Ha következő napra kell megtanulnod akkor még kétszer átolvasod, megpróbálod visszamondani, hangosan, hogy jobban megragadjon a fejedben!

5. Óra előtt átolvasod, felmondod magadban!


Ha belegondolsz, akkor ez nem is olyan hosszú idő, gondolom gimis vagy, az napi 5-6 tantárgy, és mindegyikből úgysem kell felelned, ha belegondolsz, akkor ez kb 2 óra, de ilyenkor tényleg figyelj! Ha egyetemre mész, ott tízszer ennyit kell megtanulnod egyik napról a másikra, szóval húzz bele, "ismétlés a tudás anyja".

2009. aug. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :D

Próbálom betartani a javaslatokat, néha sikerül is, és most egész jó az átlagom (egyelőre :D).

Igen, gimis vagyok, 11.-es, szóval már eléggé bele kell húzni :).

2009. okt. 29. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!