Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell fizetnem az érettségiért?

Kell fizetnem az érettségiért?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem de ősszel újra voltam bioszból emelt szinten de mivel nem sikerült olyan jóra mint szerettem volna ezért most is megpróbálom de mellette kémiából is megyek szintén emelt szinten. Nos én úgy tudom h a bioszért már kell fizetnem de azt nem tudom h a kémiáért kell-e?? Am okj-ra járok szóval van tanulói jogviszonyom.

2013. jan. 17. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden egyes tárgyért, amiből újraérettségizel, fizetned kell, érdeklődj a volt középsulidban.
2013. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De az Őszi érettségimért nem kellett fizetni.
2013. jan. 17. 19:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem. Te még középiskolába jársz, igaz?

Mert van egy olyan szabály, hogy javító érettségit nem lehet tenni addig, amíg nincs érettségi bizonyítványod. (amit 12. végén júniusban kapsz meg az érettségi időszak végeztével)

Úgy vettem ki a szavaidból, hogy tavaly középszinten voltál, most ősszel pedig emelt szinten. Szintemelőt lehet tenni, de javítót nem.

2013. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Írtam h okj-ra járok. Tavaly rendesen érettségiztem minden tárgyból tehát már van érettségi bizonyítványom csak nem vettek el az egyetemre ezért megpróbáltam ősszel a bioszt újra és bár jobbra sikerült mint a tavaszi de ez sem lett az igazi ezért most tavasszal szintén megpróóbálnám a kémia emeltel együtt.
2013. jan. 17. 20:42
 5/8 reptoid ***** válasza:
Ha van tanulói jogviszonyod, akkor nem kell fizetned.
2013. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha van hallgatói/tanulói jogviszonyod, akkor az 1. ismétlő érettségi ingyenes. Mivel már ezt ősszel ellőtted, így mindkettőért be kell fizetned a 25.000 Ft-os érettségi vizsgadíjat.
2013. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a kémia az szintemelő lenne és abból ez lenne az első akkor is kell fizetnem érte??
2013. jan. 18. 17:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy szintemelő, ismétlő, javító, pótló stb, a lényeg, hogy már ősszel felhasználtad az ingyenes lehetőséget, így bármelyik típusra mész, mindenképp fizetned kell.
2013. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!