Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék autóvezetésre...

Szeretnék autóvezetésre beiratkozni, a gond az az, hogy még sosem ültem volánnál, még be sem indítottam kocsit soha. Lehet e úgy odamenni, és jogsit szerezni, ha még a kreszt sem ismerem és még sosem vezettem egy métert sem?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy lehet. Amúgy sem egyből ülsz az autóba és vezetsz, hanem az elméletet kell megtanulni. A vezetési tudást illetően pedig: aki már vezetett szülei, barátai felügyeletében, annak is le kell tagadnia, mivel engedély nélkül semmiképp sem lehet vezetni. Szóval mindenkinek azt kell mondania, hogy még sosem vezetett. Ha annyira nem fog menni, akkor az oktató úgysem enged vizsgázni, plusz órákra kell járnod. De szerintem az órák alatt biztos meg fogod tanulni, hogy mi hogy van. Meg ha van ismerősöd, családtagod, akivel elmehetnél valahova gyakorolni, az is jó.
2009. aug. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Elvileg még most kellene először autóba ülnöd! Ne aggódj, lesz aki megtanítsa neked!
2009. aug. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nálam igaz lenne,hogy még nem vezettem:))

Sem ismerösöm,sem családtagom,akinek lenne kocsija,szóval nem egyszeű a helyzetem. És azt sem tudom,hogy lenne e érzékem hozzá,egyszer ültem a volánhoz 17 évesen kezembe a kulccsal,amit anyám egyből kivert belőle,ennyi volt az eddigi kapcsolatom az autókkal:::))))))))

2009. aug. 28. 08:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden autóvezetői tanfolyam a nulláról kezd. Nem kell alapoknak lennie sem a kreszt nem kell ismerd előtte sem nem kell,hogy x órát vagy km-t vezess. Pontosan arról szól az egész,hogy mindent megtanítsanak.

A kresz-ből elég ha azt ismered ami rád vonatkozik, mint gyalogos vagy mint kerékpáros.

Szóval minden ok ha akarod vágj bele. Sok sikert hozzá. JAh! És nem függ érzékektől sem:)

2009. aug. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Azt mondják az oktatók, az a legjobb, ha nincs alapod, mert akkor nem kell előtte ' kiverni' belőled a berögzült hülyeséget, aztán megtanitani helyesen vezetni, ha nem mindjárt úgy tanulod meg, ahogy oktatják, aztán majd úgyis kialakul a saját vezetési stilusod a jogositvány megszerzése után! Sok sikert!
2009. aug. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogod tanulni, ne aggódj. Én is úgy mentem, hogy nem ültem még a volánnál, sosem engedték volna a szüleim.

Igaz elég béna voltam, sok plusz órát kellett vennem, és a párhuzamosan parkolni nem tudok, de mégis átmentem a vizsgán. Megbeszéltük az oktatómmal, hogy mivel ő választja ki, hogy hol kell parkolnom, majd egy derékszögű parkolást kell csinálnom.

Sőt, képzeld! Tavaly augusztus végén vzsgáztam le, azóta nem vezettem. Most voltam egyszer a gyakorlópályán, tegnap meg anyukámmal a városban vezettem, és nem voltam annyira béna, mint vártam. Pedig azt hittem, hogy egy év alatt mindent elfelejtettem, és kezdhetem majd az egészet az alapoktól.

2009. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Énis így mentem jogsira, igaz bénább voltam mint más, de az egész alatt 1szer forgalomban buktam meg a többi ment rögtön 1.re.

Szóval hajrá:)

2009. aug. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hú de örülök,hogy ennyien irtatok, nagyon meghoztátok az önbizalmam, már nagyon,de nagyon szeretnék autót vezetni, be is iratkozom!!!

Köszi!!!!

2009. aug. 28. 09:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Én féltem az autótól,vagyis a ezetéstől:)n sem indítottam be,utóljára apum ölben ültem volán mögött:D

Szóval elsőre meglett a kresz(max pontos lett) a rutin és az első forgalmit is csak azért buktam el mert az utolsó útszakaszon annyira izgultam,hogy megelőztem a cangást a zebrán:DSzóval a válasz igen,lehet:)

2009. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Teljesen megértem az aggodalmad, de hidd el nincs azzal semmi baj, hogy még nem vezettél. Sőt, az oktatónak könnyebb dolga lesz mert nem kell átnevelnie téged. Vagyis az ő elvárásai szerint fogosz megtanulni vezetni. Sok szerencsét!
2009. aug. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!