Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nehezebb a Pannon...

Miért nehezebb a Pannon Egyetemen az analízis mint a BME-n?

Figyelt kérdés
Unokatesóm építészmérnöknek tanul a BME-n én a PE-n vegyészmérnöknek és mégis nehezebb az analízis nekünk mint nekik, sokat beszéltünk erről, nem értem miért van ez, a BME még is csak az egyik legjobb hazai egyetem, nem értem a pannonon miért nehezebb, könnyebbnek kéne lenni mivel még sem egy elit egyetem.
2013. jan. 9. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Miből gondolod, gondoljátok, hogy nehezebb?
2013. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Silber ***** válasza:
30%
Már nem azért, de mi alapján lesz egy egyetem "elit"? Mert sokan járnak oda? Ennyi erővel egy birkacsorda is elit alakulat...
2013. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az alapján, hogy sokkal nehezebbek a példák a pannonon, pl. deriválásnál meg integrálásnál is sokkal nehezebbeket adnak.
2013. jan. 9. 15:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

elnézést kérek előre a bme-s építészektől (ha vkit megsértenék),de úgy tudom h ott a "legkönnyebb" a matek.

amúgy ez sok mindentől függ:

-ha több tanár tartja, akkor nem mind1 h melyik zh-ját nézzük

-kinek mi a könnyebb stb.

2013. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Silber ***** válasza:
100%

Továbbre sem értelek. A Pannont szólod le azzal, hogy "még sem (SIC!) egy elit egyetem". Utána mondod, hogy az az elit egyetem, ahol nehezek a példák. Azonban a PE-n nehezebb a matek. Hogy is van ez?


(IV. éves vegyészmérnök, Anal I-II 4,3).

2013. jan. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem szóltam le semmit, csak nem értem, hogy van egy fővárosi egyetem aminek nagyobb a presztízse mint egy vidékinek és a vidékin mégis nehezebb egy adott tárgy, holott egy fővárosi egyetemet többre szoktak értékelni a munkaadók és az emberek is általában, így a logika azt követelné, hogy minél nagyobb presztízsű egy egyetem és "jobbnak" van kikiáltva annál nehezebb legyen.
2013. jan. 9. 15:32
 7/11 Silber ***** válasza:
100%
Ez egy nagy tévedés, amit főképp a fővárosi lokálpartióták terjesztenek. De nem mindig igaz. A BME-nek is megvannak a maga érdemei, ami vitathatalan. Azonban a "vidéki" egyetemek is lehetnek bizonyos területeken ugyanolyan jók, vagy esetleg jobbak. Ilyen a Pannon Egyetem vegyészmérnöki képzése. És igen, mióta Horváth Tanár Úr átvette az analízis oktatását, kissé nehezebb lett a kurzust felvettek élete.
2013. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne? hagyjátok már folyton ezt a hülye BME mániát...
2013. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

építész matek az lóf*ütty

nézd meg, amit a VIK-en tanítanak

2013. jan. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

„A tudományban nincsenek nehéz és könnyű dolgok, csak megértettek és meg nem értettek vannak.” /dr. Öveges József, professzor/


Én tanultam PE-n is BME-n is analt.

PE-n az oktatási stílusa nekem jobban tetszett, BME-n a számonkérés korrektebb volt. Ám ez más-más szakon volt, és ezért más-más a követelmény is.

Az biztos, hogy a BME-s matekot nem fogadták el PE-n kreditnek. Ez viszont egyértelműen PE-nek fekete folt.

Mindekét egyetemen hozott anyagból dolgoznak, és mindkettőnek nagyok a sikerei. Egyszer talán össze is tudnak majd dolgozni, és nem egymásra mutogatni :)

2014. márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!