Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmi esélyem bekerülni így...

Semmi esélyem bekerülni így erre a szakra? Ne is jelentkezzek?

Figyelt kérdés

kereskedelmi szakon vagyok

idén érettségizem

és az egézségügyben szeretnék elhelyezkedni, mint orvosi laboratúriumi és képalkotó... szakon

kettőt kell választani:


biológia

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

fizika

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

informatika

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

kémia

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

magyar

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

szakmai előkészítő tárgy:

egészségügyi alapismeretek

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

közgazdasági alapismeretek

közép v. emelt szintű érettségi



magyar az meg lesz

de ezek közül egyet sem tanulok már csak a szakmait, de nem közgazdaságtant, hanem kereskedelem marketinget

van esélyem, hogy így felvegyenek?

mert ha a félévi jegyeimet, és az érettségi eredményeket együtt nézik (mert tegyük fel ez a kedvezőbb) akkor bekerülhetek?


2013. jan. 1. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is teljesen más jellegű szakra jártam a főiskolán, mint amit a középiskolában tanultam.

Érettségire egyedül is fel lehet készülni (esetleg magántanárral vagy olyan ismerőssel aki ért az adott tantárgyhoz).

Mindenképpen próbáld meg, különben egész életedben bánni fogod.

2013. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

4 hónap alatt?

nem tudok behozni 2 év lemaradást pl.: bioszból h az elég legyen egy érettségire a többi tantárgy mellett :/

de akkor így ne is jelöljem meg szerintetek?

2013. jan. 1. 16:59
 3/5 anonim ***** válasza:
jó, azért egy biosz meg egy infó érettségit sztem ne hasonlíts össze. (mert sztem az infó jóval könnyebb mint a biosz). a felsoroltak közül az informatikát kéne választani, mert a középszintre (ha egy kicsit jobban rágyúrsz) akk simán fel lehet készülni.
2013. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

muszáj lesz, különben nem lesznek meg a követelmények. A közgazdasági alapismeretek is egy érettségi tárgy és a marketing is az,amit itt nem fogadnak el. tehát neked csak a magyar lesz?

bioszból szerintem 4 hónap alatt el lehet jutni egy közép érettségi szintre, gondolj bele, utána havonta kell majd akkora anyagot megtanulnod..

Én drukkolok, szerintem akkor is megérné,ha nem idén érettségiznél bioszból,hanem jövőre :)

2013. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A biosz középszinten egyáltalán nem olyan nehéz. Nagy részt józan paraszti ész, tényleg nagyon minimális az alapos háttértudás. 4 hónap alatt könnyen felkészülhetsz rá. Nem tudom anno milyen könyvekből tanultatok, de a Lénárdos könyvek elegek középszintre. Ha szakközepes vagy, akkor lehet, hogy a Mozaik szakközepes könyvéből tanultatok, az is még jó. Ne add fel így egyből, meg kell próbálni. Én sem azt tanultam sajnos gimiben, mint amit akartam, de ez nem tántorított el egy percre sem.
2013. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!