Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek alapszakon mit tanulunk?...

Matek alapszakon mit tanulunk? Mesterszak, elhelyezkedés?

Figyelt kérdés
Valaki el tudja nekem magyarázni,hogy matek alapszakon matek mellett mit tanulnak és hogy lehet elhelyezkedni ha nem matek tanárnak megyek?Például matek mellé kell választani informatikát/fizikát/földrajzot vagy hasonlót?Vagy egyszerűen csak a matek különböző ágait tanuljuk?
2012. dec. 23. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:

el elején lesz pár ilyen kötelező trágyaság, hogy eu ismeret, minőségmenedzsment, meg ilyen bohóckodások. utána csak matek.

geometria 1-2-3

vektorgeometria

differenciálgeometria

algebra 1-2

lineáris algebra

analízis 1-2-3-4

matematikai szoftverek 1-2

differenciálegyenletek

numerikus analízis

valszám

statisztika

szövegszerkesztés latex-el

elemi matek 1-2-3

halmazelmélet

számelmélet 1-2

gráfelmélet

matematika története...

csillagászat

mi ilyeneket tanultunk (most vagyok végzős).


a ttk talán legnehezebb szakja, viszont az elhelyezkedési lehetőség msc nélkül gyakorlatilag 0. én személyes tapasztalatból nem szoktam ajánlani. inkább menj mérnöknek.

2012. dec. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy melyik suliba mész. ELTE matekon nincsenek kötelező tölteléktárgyak, ott kb. csak matek és programozás van. Aki tanár akar lenni, annak választani kell egy másik szakot is, a többieknek nem. Szóval ha az ELTE TTK-ra mész, akkor ott csak matekot tanulsz és egy kis programozást, utána viszont érdemes Msc-re menni. A konkrét tárgylistát és tematikát megtalálod a szakleírásoknál az iskola lapján.
2012. dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
szegedre szeretnék menni.ha egy msc-t elvégzek akkor milyen állást tudok szerezni?tudom hogy függ attól hogy mit végzek de nagyjából mit?
2012. dec. 23. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!