Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 10. osztályig meg vagyok,...

10. osztályig meg vagyok, leszeretnék Érettségizni. Nem akarok minden nap suliba járni és minnél gyorsabban végezni akarok vele Levelezőn. Egerben lakom milyen, lehetőségem van?

Figyelt kérdés
Nincs szükségem oktatásra!Nem hülye vagyok csak külföldre utaztam sulis koromban és ott nem folytattam tanulmányaim.Létezik olyan hogy csak elmegyek vizsgázni és kész?Nekem ez lenne a leg megfelelőbb....Kifizetem a teljes képzési dijat csak nem akarok 2 évet várni az érettségimra...
2009. aug. 23. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szükséged oktatásra. Oké.

Természetesen lehetsz magántanuló (a levelezőn is van oktatás, az meg neked nem kell), de mivel gondolom nem gimnáziumba vagy szakközépiskolába jártál ezért minden év anyagából osztályozóvizsgát kell tenned. Ha a 4 év vizsgái megvannak minden tárgyból akkor jelentkezhetsz érettségire, amit a többiekkel együtt kell megírnod.

Jelentkezhetsz a területileg illetékes oktatási központban.

2009. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem a pénz lesz a fő gondod, hanem, amennyiben iskolaköteles vagy, jóvá kell hagyatni, hogy magánúton fogsz tanulni, és utána minden évből külön kell vizsgáznod, csak utána érettségizhetsz. Nem igazán tudom, hogy pontosan mint működik, de találkoztam már ilyen esettel, csak nem foglalkoztam vele konkrétan. Remélem tud valaki konkrétumokat mondani, és útbaigazitani, hogy hova kellene fordulnod.
2009. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
"Nem hülye vagyok csak külföldre utaztam sulis koromban és ott nem folytattam tanulmányaim" - szerintem már rég nem tanköteles.
2009. aug. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Le kell tenned az osztályozó vizsgát az érettségihez. Én is magántanuló voltam az előző évben, csak matematikából jártam magántanárhoz.


u. i.: a nyelvtanra előtte kapcsolj rá egy kicsit

2009. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem azt mondom,hogy járj ide,de olvasd el.Szerintem,nem mehetsz rögtön érettségizni.

2009. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
meg kell legyen a 4.-es bizonyítványod, de azt hiszem tehetsz osztályozóvizsgát is, és utána nincs akadálya az érettséginek
2009. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2009. aug. 25. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!